1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Храброст

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од diva orhideja, 31 август 2014.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Формула за успех на сите полиња е да имаш храброст,да бидеш истраен.Аристотел храброста ја ставил на прво место,пред сите други човечки особини,оти како рекол,храброста им овозможува на другите особини да функционираат.Стара изрека е -Биди храбар и ке добиеш сила што не се гледа!Благодарение на храброста можеме да се избориме со многу проблеми,да најдеме излез од тешки ситуации идр. Велат среќата ги прати храбрите.Е,сега прашањето ми е дали се раѓаме со храброст?Ако ја немаме храброста,дали таа може да се стекне во тек на животот?Има многу луѓе на кои им се дивам на храброста,не дека и јас не сум,но не во толкава мера како нив.Дали храброста има врска и со лудоста?Некои ги викаме кукавици.Дали сте и вие храбри?
   
  На HAZARDER и Lena им се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  На cakar_ulav и malo им се допаѓа ова.
 3. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Hrabrosta e ednakva na ludosta - chesto!
   

Сподели: