Хороскоп: какви сте во кафана

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
За близнак-маж е точно. :giggle Неодолив, добар имитатор, шегаџија и пејач. :D:cool:
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Жената Стрелец наизглед успешно се вклопува во било кое друштво и во било која кафеана, но сепак сака да ги менува рестораните и да испробува нови, бидејќи има авантуристички дух.
Мхм :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Мажот Јарец, наизглед срамежлив и расеан, во кафеана останува да лудува до раните утрински часови и не им дозволува на другите да си одат порано. Некои од неговите пријатели едноставно не можат да го препознаат, особено колегите од работа.
само да се искршиме со јајцава после 12 , не само шо нема да им дозволам да си одат од кафана, море и ќе ги терам да денсаат цела вечер.
Расеан ите како.
Страмежлив - нах.
 

Maks

Староседелец
Скорпија
Па за елеганција и за магнетно привлечен не знам треба други да оценат тоа, бучен не сум воопшто како што пишува сакам да си уживам во атмосферата. И за другото се е точно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Жената Близнак секогаш е во друштво на помлади од неа, не го држи партнерот на око, затоа што обично не е љубоморна и се забавува како дете, или подобро кажано како големо дете.

точно бе :)
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Лав
Кралот на забавата, игрите и сите видови на прослави, Лавот умее сѐ да организира во својата омилена кафеана, каде музиката го поздравува со почит, а келнерите трчаат да му ја отворат вратата веднаш штом ќе го видат.
Лавицата, атрактивна и провокативна, прво „ја снима“ ситуацијата и го набљудува друштвото во кое се наоѓа, а потоа стапува на сцена. Тогаш сите очи се вперени во неа, кога таа е на нејзиниот „трон“ – подиумот за танцување, знае дека е неодолива.

Се сеќавам во еден клуб во ГТЦ што беше одма карши Сет Компјутери останав до крај, сеуште ме држеа нозете на подиумот :D