Хороскоп и изневерувањето

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
дада, ми водолије највише мрзимо досадни и монотони ликови, такви не ни фаќамо, а не па да ги изневеруемо Ч )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
31
На некој пуст остров
Бик: Биковите кои сакаат секс, стануваат зависни од него. Или се страсни или се целосно незаинтересирани. Поголемиот број од нив стануваат неверни кога целосно ќе созреат. Сепак, во споредба со другите хороскопски знаци, Биковите се најверни партнери и со нив сте најсигурни.
Секако :)
 

наташа

Староседелец
3 март 2012
139
115
653
Krusevo
Глупости нема врска не се согласувам апсолутно со оваа бидејки не сум личност што сака да изневерува и многу ме :mad: кога другите тоа го праваат
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Мислам дека се е индивидуално.
Но ова што го прочитав за одредени знаци колку толку што ме интересира сепак морам да признаам дека е точно.;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јарец: Не се склони кон авантури и неверство, туку се најголеми пропагатори на верност. Сепак, во случај на поголемо количество испиен алкохол, може да дојде до изневерување на партнерот.
Нема врска, секогаш кога почувствуваме дека партнерот не ни обрнува внимание, или дека тој изневерува и без око да ни трепне и без чашка алкохол ќе си излеземе со некој друг
 

ScorpioNka

Истакнат Член
29 март 2016
29
41
113
Скорпија: Пробува да се контролира, но кога на другата страна стои силна и убава личност, сета нивна сила паѓа во вода. Тие не го поднесуваат неверството, па поради тоа тешко се носат и со своето и имаат грижа на совест.
(nod)