Хомосексуалност | Црнобело Форум

Хомосексуалност

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
808
1,133
Skopje
Али тоа е друго невесто,има логика тоа,бабата да го чува после тоа или чичко и сл,али свесно посвоено од страна на двајцата што тоа не е криво во тој случај тоа е ненормално и во таквиот случај те прашав јас,тоа после еве да речеме смрт или оставање од страна на родителите по дифолт оди кај баба,дедо,чичко,а додека во дом па посвојување кај педери (геј) е луда работа како за самото дете така и за околината која ќе влијае на психата на истото сакало нејќело не мешај поими грл..
Некој кој е нај непоседнат на форумов е Много Битно вака да те потсетам,а кажав дека не се дружам со исфрустрирани луѓе и незнам зошто таа кај мене ја бараш,а не ме ни знаеш во суштина госпоѓо ?.. (:|:cool:
 
Последна промена:

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Секако, промискуитетот е проблем без разлика на орииентација но разликата е што кај хомо популацијата е правило а кај хетеро исклучок.
Хетеро ликови кои се сметаат за фраери на тој начин треба да бидат предмет на осуда и исмевање а не на некаков восхит, тука перцепцијата на рајата е искривена, ајде машки што им се диват, и жените се палат на такви, демек ќе ги променат...
Кај гејој нема емоции само нагони, биохазард тие СЕ и тоа е потвдено од научни студии а бројни грозоморни фотографии, мислам дека ставив еден линк еднаш коа илјаднции гејој се онадеа на сред улица, некои ликови пушеа на 7-8 души на сред улица на сред бел ден и слични болесни испади.
Пацинетот Нула на сидата таму крај на 70-ти и почеток на 80-ти бил стјуард и патувал низ цел свет па годишно се ебел со над 300 особи, поголем дел мажи, за несреќа бил бисексуалец и раширил хив на еден куп раја, хетеро жени кои имале несреќа да се креснат со него, повеќе луѓе убил него ратот на Фокландите :rofl

Не ме напаѓај мене, јас само кажувам како стојат стварите и како твојот другар не мора да умре млад. Ако е моногамен тогаш одлично. Ете роџаков не е и ќе заврши лошо но нажалост нема начин да се допре со аргументи и факти(facepalm)
Немам медиумски индуцирана слика како тебе за гејој како сwатки дечки кои ќе те дружат коа пробуваш облека по бутици. Реалноста е дека се рандом ликови кои сакаат чмарот да им е пополнет од непознати особи 20-30 пати годишно и дека се собир на разни патогени кои се вдомиле во нивните организми. Не ги интересира посвојување ни бракови во РМ гејојте, нив ги интересира полн чмар и уста и тоа е се. Ова по медиуми што лаат за права се хетеро раја во невладини.
Настрана муабетите за гејски оргии на видни членови на екс власта по Халдикиди предводени од еден исушен лик со брада.

Дали знаеш дека гејој НЕ СМЕАТ да даваат крв НИКАДЕ во светот?
Не знаеше нели ?(party)

Поминаа времињата кога ме раководеа нагони, јас сум изразито емотивна и романтична особа:kafe

Не можеш да компарираш што е правило а што исклучок, кога еднава популација е 90% застапена во светот, а другата околу 10%.
За промискуитетот кај хетеро популацијата, јас можам одговорно да тврдам дека и те како е застапен, сум се нашла неколку месеци на дерматовенерологија, плус имам разговарано со една од докторките таму, посебно изискана во третирање на СПБ, особено на сифилис. Да видиш какви приказни од промискуитет и изневерување се имам изнаслушано, ама едно кое ми остана врежано во сеќавање е тоа кога сопругот фатил сифилис од некоја тетка од зад МТВ калибар, па и го пренесе неа и таа забремени со детенце со конгенитален сифилис. Абортираше жената кога дозна. Исто би се зачудил колку многу гонореа има, исто сум видела кај што доаѓа човек и прашува како да и подметне антибиотици на девојката. А и женскиве не се нешто подобри. Еднаш кога бев на одмор во Грција, комшивката ни се погоди да си носи секоја вечер различен партнер. Нејзино право, како сака така нека си прави.

Да направиме експеримент како оној кој ти го имаш напишано за пиењето и изневерувањето, само сега да ставиме хетеросексуални луѓе и да им кажеме дека во таа група може да спијаат со било кој од спротивниот пол, ќе видиш дека речиси сите ќе тргнат да "легнат" што повеќе. Точно е дека не се за восхит, ама така функционира светот.

За тоа дека медиумски индуцирана слика имам не е точно, еве ти кажав и јас го немав баш вака ова мислење се дури не ми се случи близок човек да ми признае. И не го интересира она кое ти го наброи, не ми е другарче за по бутици, не галопира мавајќи се во гради што е, ниту пак сака да оди по улици и да го прави тоа за кое ти тврдиш. На повеќето од нив им е претешко само да признаат, тој момент мислам дека психички го спремаат најдолго време.
За дарувањето на крв правен ни е муабетот мислам.
Инаку тука завршувам, си ја кажавме поентата двајцата, понатаму може само да се вртиме во круг. Само уште би те прашала дали ти ако си работодавец би вработил геј човек? Дали сметаш дека треба да се дискриминираат и понижуваат таквите луѓе? Ајде за тепање и за убивање не е толку често кај нас ама првоно и те како. Бидејќи пак ќе повторам можам да разберам некој да има конзервативен став, тие луѓе да не ги прифати, меѓутоа дали тоа би реперкуирало во дискриминација?
Јас инаку не мислам дека се некоја супериорна појава, ниту пак ги ставам на пиедестал, само ете увидов дека постојат, дека може многу лесно да ти се случи да имаш во потесен круг некој кој е, дека секој човек си има право да си живее како што сака и дека секој има право на сопствена среќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Browny

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,332
5,841
1,683
Disco
Не можеш да компарираш што е правило а што исклучок, кога еднава популација е 90% застапена во светот, а другата околу 10%.
За промискуитетот кај хетеро популацијата, јас можам одговорно да тврдам дека и те како е застапен, сум се нашла неколку месеци на дерматовенерологија, плус имам разговарано со една од докторките таму, посебно изискана во третирање на СПБ, особено на сифилис. Да видиш какви приказни од промискуитет и изневерување се имам изнаслушано, ама едно кое ми остана врежано во сеќавање е тоа кога сопругот фатил сифилис од некоја тетка од зад МТВ калибар, па и го пренесе неа и таа забремени со детенце со конгенитален сифилис. Абортираше жената кога дозна. Исто би се зачудил колку многу гонореа има, исто сум видела кај што доаѓа човек и прашува како да и подметне антибиотици на девојката. А и женскиве не се нешто подобри. Еднаш кога бев на одмор во Грција, комшивката ни се погоди да си носи секоја вечер различен партнер. Нејзино право, како сака така нека си прави.

Да направиме експеримент како оној кој ти го имаш напишано за пиењето и изневерувањето, само сега да ставиме хетеросексуални луѓе и да им кажеме дека во таа група може да спијаат со било кој од спротивниот пол, ќе видиш дека речиси сите ќе тргнат да "легнат" што повеќе. Точно е дека не се за восхит, ама така функционира светот.

За тоа дека медиумски индуцирана слика имам не е точно, еве ти кажав и јас го немав баш вака ова мислење се дури не ми се случи близок човек да ми признае. И не го интересира она кое ти го наброи, не ми е другарче за по бутици, не галопира мавајќи се во гради што е, ниту пак сака да оди по улици и да го прави тоа за кое ти тврдиш. На повеќето од нив им е претешко само да признаат, тој момент мислам дека психички го спремаат најдолго време.
За дарувањето на крв правен ни е муабетот мислам.
Инаку тука завршувам, си ја кажавме поентата двајцата, понатаму може само да се вртиме во круг. Само уште би те прашала дали ти ако си работодавец би вработил геј човек? Дали сметаш дека треба да се дискриминираат и понижуваат таквите луѓе? Ајде за тепање и за убивање не е толку често кај нас ама првоно и те како. Бидејќи пак ќе повторам можам да разберам некој да има конзервативен став, тие луѓе да не ги прифати, меѓутоа дали тоа би реперкуирало во дискриминација?
Јас инаку не мислам дека се некоја супериорна појава, ниту пак ги ставам на пиедестал, само ете увидов дека постојат, дека може многу лесно да ти се случи да имаш во потесен круг некој кој е, дека секој човек си има право да си живее како што сака и дека секој има право на сопствена среќа.

Не се никакви 10% туку повеќе нешто као 1% ако и толку, заедно со бисексуалците. Имаше порано муабети од некои невладини за фамозните 200.000 обесправени геја во Хунзистан :D демек 10%. А тек Скопје замисли, имаш 65.000 (на 650К популација) педери, лезбачи, двоцефки и остали нестандардни ориентации. Делува невозможно? Затоа што е невозможно.

Ти се вртиш во круг, на темава наведов и линкови до студиите и линк до нивна дешавка каде се дешаваа наведените ствари.
Како што студиите јасно сугерираа, нивниот намален животен век од 20 до 30 години во споредба со очекуваниот животен век на хетеро популација е јасен индикатор на промискуитетот како причина за постоење. И не само тоа, во нивните врски насиљето било поизразено, повеќе психички проблеми, повеќе суициди нешто како 5-1 во однос на хетеро, повеќе превари, краткотрајност на врски и бракови, повеќе џанаштво и алкохолизам, тоа ти е.

Апсолутно имаш медиумски индуцирана слика затоа што не се обзираш на наведените факти туку се обидуваш да релативизираш со најекстремните однесувања кај манијакалното малцинство на хетеро популација.
Кој муабет е правен, смеат или не смеат да донираат крв? Гледаш како бегаш од муабет кој се коси со однапред направената слика?
Не смеат затоа што се биохазард и ќе се случи она кое се случило со хемофиличарите во 80-те кога илјадници од нив се упокоиле откако примиле заразена крв од гејој и двоцефки.

Неколку пати напоменав дека нема причина за дискриминација, би вработил и геј и лезбача и транша, па дури би било добро и да им се овозможи официјализирање на врска, да се создаде легална рамка за такво нешто. А за посвојување - не.
Но како што кажав, тие особи треба да си водат моногамен живот баш затоа што се ризична група.

Јас во основа сум за да раја прави што сака ако не загрозува некој друг со тоа.
Но гејој индиректно загрозуваат затоа што се биохазард и што наместо пари да одат за лечење на раја која има проблеми кои се надвор од нивна контрола - парите ќе одат за лечење на сифилис, гонореа, хив и пропратните срања, резистентни мутации на кламидија и слични срања.
Нек си се ебат колку сакаат ама нека си ја плаќаат сметката сами (ова важи и за хетеро и за сите).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene and existence

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Јас хомосексуалноста ја сметам за нормална сексуална ориентација...
Не е се во сексот, за да бидеш среќен не е потребно само сексуална активност туку напротив да имаш некој покрај себе, што ќе те разбира и ќе те поддржува во одлуките и ќе бидеш среќен покрај него.
Што мислите виде за хомосексуалноста?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,332
5,841
1,683
Disco
Bump!

Некој променил став кон оваа нестандардна сексуална склоност?
Братучед ми се поднови со Хепатитис Б, па терапии глупости, ужас. И све тоа ради промискуитет.:x
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,332
5,841
1,683
Disco
Дали во меѓевреме некој од форумов ја сменил својата сексуална ориентација? :frantic

 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,989
7,440
1,153
Big Sur
Денес е националниот ден против хомофобија и трансфобија.
Ќе го оставам овде само постов на девојкава што зборува за статистиката во југоисточна Европа т.е. нашиве балкански дупки. Поразително.
Стигнавме до Марс, а раја е уште навредена(!!!) од тоа што две жени или двајца мажи делат кревет. Кревет во кој секако не ги гледаат што прават.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,332
5,841
1,683
Disco
Денес е националниот ден против хомофобија и трансфобија.
Ќе го оставам овде само постов на девојкава што зборува за статистиката во југоисточна Европа т.е. нашиве балкански дупки. Поразително.
Стигнавме до Марс, а раја е уште навредена(!!!) од тоа што две жени или двајца мажи делат кревет. Кревет во кој секако не ги гледаат што прават.

Не знам за Балкан целосно, но во Хунзистан не сум слушнал некој гејој да биле претепани, приклани, запалени, каменовани, чак нема ниту отпуштени од работа или јавно понижување.
За разлика од нив стрејт популацијата секој ден се соочува со наведените проблеми. Е сеа ок, не е тоа дека се стрејт него дека се 99% од популација.
Роџакот ме хејта пошто ептен ми е смешна хомо-ситуацијата, не можам да се воздржам од смеа и церекање коа се прави муабет за такви теми, исто ко да гледа човек јака комедија, може не е пожелна таква реакција ама ете таков карактер ваљда.
Порано кога беше во клозет носеше кај мене гејски порно списанија и слики да сум му ги криел пошто ако му ги пронајделе кај него ќе го откажеле во весник, уште ми е смешно коа ќе ми текне дека под кревет имав скриено pederski материјали и тоа две години некаде седеа така :D

Еднаш роџакот ми кажуваше дека ставале ѓумбир во чмар :D секако излупен, наводно имал некакво си дејство не ми текнува каково точно, и тоа ми кажува таква ствар на сред супермаркет, ќе припаднев од смеење раја си мислеше овој е луд нешто :D
Едно време ме убедуваше за некаква Г точка кај мажи (?!) па пошто е тој бисексуалец има искуство и со жени и ме убедуваше да сум побарал од мојата најголема љубав да ми стаи прст во шупак :D имало да го видам Станбол, ептен сум бил назаден, како беше Ванила или Пеперминт или Какао секс бил passe сега било во мода женско да ровари со прсти по ректумот на дечкото или сопругот.

Друго што беше, ја фалеше ass-to-mouth ситуацијата, тоа било знак дека му е стало до партнерот, дека има љубаф као и затоа доверба па го вади од чмар со семиња од пиперки и сомнителен мирис и дечко му веднаш орално го задоволува и после кука ради Херпес не е за смеење ама не ме слушаше никогаш да внимава, не е све во сексот и триста експерименти, виделе во некој порнич и лелелел колку му фали ама баш тоа!

Штета што ме избегава последно време...
 
Последна промена: