Холивудски целулит

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Дами опуштено! Кога светските ѕвезди го носат својот целулит со насмевка на лицето, зошто вие би се трауматизирале? На мажите, бидете сигурни тој ни најмалку не им пречи.Или им пречи? :rolleyes:

holivudski-celulit-1.jpg
holivudski-celulit-2.jpgholivudski-celulit-3.jpgholivudski-celulit-4.jpg
преземено од црнобело
Дали овие се вистински фотографии за кои нам жените ни одговара дека не се фотошоп?Дали навистина целулитот не им смета на мажите?
Ставете и вие ако наидете на некоја фотографија од светските звезди па и од нашите,со нивниот целулит.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
ууууууууууууууууууаааааааааааааааааааааааууууууууу гаднооууууууууууууууууууууу :eek
 

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
28
Да му касните од целулито сите шо хејтате и шо се гадите.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
A „холивудски“ а оној нашиот „обичниот“ исто ти се фаќа, целулит си е целулит.
Само што ова што го видов погоре по сликите е некој извртоперен вид на целулит, зошто ми се згади,а верувам дека и на секое машко таква би му била реакцијата..што е многу многу е, што е невкусно, невкусно е за сечие око.
Но ова би бил уште еден доказ дека парите не се решение за целулитот, само волјата и напорното вежбање и внимавање на исхрана.
Јас лично си го мразам својот целулит, го имам, го гледам на огледало, треба да су слепа за да се лажам дека го нема.
Тука си е, и сама сум си крива што е сеуште тука.
Но искрено и не ми смета дотолку за да се депримирам сега и да се самосожалувам, сепак е дел од мене, таква сум каква што сум.