Хит шарени алки од ластичиња

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Шарените алки од ластичиња станаа хит ова лето а нивната продажба доживеа кулминација кога британската принцезата Кејт ги носеше на раката.

Но нивната употреба е забранета во Лондон,поради тоа што ластиците ја спречуваат циркулацијата на крвта и поради што мали деца ги голтале ластиците.
Уште еден интересен податок дека ученици од Англија направиле ланец од 60 000 ластичиња и влегле во Гинисовата книга на рекорди.

Сликите се во спојлер за да не зафаќаат многу место (клик за да ги видите)
Дали ви се допаѓаат и вам девојки?
Можеби веќе вие имате своја колекција на направени алки,па споделете го вашето мислење и слики со нас.
 
  • Like
Реакции: Sofija...

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Уште немам, а баш ми се убави. Би сакала неонски боичиња, зелена, портокалева :)
Со здравје да си ја носиш твојата...многу убава. Некој ти чита мисли хехех ;)
 
  • Like
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Уште немам, а баш ми се убави. Би сакала неонски боичиња, зелена, портокалева :)
Со здравје да си ја носиш твојата...многу убава. Некој ти чита мисли хехех ;)
Прво што си помислив беше -ете кога нешто се сака и се остварува.
Фала поубава да имаш. (инаку и овие боиве се неон ама лоша е слиаква,ќе пробам пак да ја сликам)
Ако случајно купам ластичиња за правење,ќе ти поклонам една по пошта во плик. :)
 
Последна промена:

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
Јас не би носела вакво нешто. Премногу ми се детињести гумениве алки па и оние жолти, портокалови, зелени неон бои што се застапени најмногу, уште толку прават да ми изгледаат неубаво. Едноставно не се мој стил.
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Мене ептен ми се допаѓаат алкиве, баш се летен шик,најдов и неколку слики каде од ластичињава можат да се направат и не само алки туку и шнолки и прстенчиња =D
tumblr_n3b4cpJLTC1so54h8o1_500.jpg
tumblr_n3b4cpJLTC1so54h8o1_500.jpg
tumblr_n7rcqhkOOb1qz5bygo1_1280.jpg tumblr_n8ripi6tOj1tblvtho1_500.jpg tumblr_n70yfnz53l1rjh8bmo1_500.jpg tumblr_n96n6zy2qp1sg7slao1_1280.jpg tumblr_n24147EQMj1rbdooko1_1280.jpg tumblr_n24147EQMj1rbdooko2_1280.jpg tumblr_n4igiq18tW1ql0lgfo4_1280.jpg
 
  • Like
Реакции: MATEJA and JaMi

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Некако не ми се допаѓаат, ластик бе??? Или оние патентине, не сфаќам, што е тука убаво?