Хитови кои ја одбележаа 2014

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Има тема за 2012-та, нема за 2013-та. Еве тема за 2014-та.
Значи 1, 3, 5 или повеќе хитови според вас кои ја одбележаа годинава. Било тоа да се балкански, македонски или странски песни.
  1. The M Machine - Trafalgar (стара песна но е во овогодишен филм)
  2. Dony feat. Dianne - Un sarut
  3. Radio Killer - Kill the Lights
  4. Linkin Park - Final Masquerade
  5. maNga - Parti
  6. Adrian Sina - Kamelia (ft. Lidia Buble & DDY Nunes)
  7. Enrique Iglesias - Bailando (ft. Descemer Bueno & Gente De Zona)
  8. Edward Maya - Feelings (ft. Yohana)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
1. Tracy Chapman - Fast Car
2. Ed Sheeran - Thinking Out Loud
3. Dream Theater - Breaking the fourth wall
4. Криско ft. Марија - Видимо доволни (срамота е да не се спомне, љољ)
5. Edward Maya - Feelings
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and violetmoon

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Што сме ги слушале преку цела година и што нас ни ја обележале годината без разлика од која година се или хитови строго од 2014та?
Мене ништо не ми ја обележа посебно од овие од 2014та ко за мој вкус (или не ми текнува) , ама дефинитивно песнава ќе ме потсеќа на оваа година. Нема клуб кај што не ја пуштаат, нема мобилен вака што не ѕвони, нема некој што барем најмалку седум пати не ја објавил на фб...

 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
1.
2.
3.
Ајде еве топ 3 да не трупам песни. И една што не е по мој вкус ама дефинитивно беше хит оваа година.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ииии, никаде без овие. :D
Напамет ги знам без своја волја. Во маркет на каса дремеш - тие песни, во автобус - тие, во купатило слушаш комшиите караоке растураат со исите...аман!
Sir Mix-А-Lot да ја тужи треба. :^)
:frantic
хејт хејт хејт, брејк брејк брејк, фејк, шејк....
Хитови бе.

А, ако е за мене, да не почнам да ги редам 95те (толку беа последно кога проверив) пајкс од Бакет. :eek
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Оваа Lorde некако не ја сакам, посебно не сфатив што убавина има толку во Royals... Али песнава никако не ми излегува од памет
OneRepublic ми се љубов
Оваа ми е исто прекрасна
Речиси и да не ги слушам новиве пејачи, некако се ми е како што кажа Електра шејк, брејк, бичеЗ би крејзи и певаљки како Џеј Ло, на која уште не и го разбирам очајничкиот потег со песната за нејзиниот веќе здосаден задник. Ај да беше на почеток, па да требаше допрва кариера да гради, ајде... Вака само излезе како патетична тинејџерка желна за внимание.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi, Electra and Luckky