1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хемороиди

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од staycalm, 6 август 2016.

 1. staycalm

  staycalm Староседелец

  Зачленет на:
  1 декември 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Здраво, некој да сподели искуство со некаква крема/апчиња/било што, што му помогнале во врска со хемороидите?
  Имам внатрешни хемороиди со години, пробав и со апчиња и со маст, не помогна, во суштина една маст ми функционираше, после 2-3 употреби хемороидите беа скроз повлечени внатре, тоа траеше се до наредното вршење нужда..
   
 2. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  море оди нека те оперирнат таму, да ти олесни.. ке трпиш некое време после то, сепак знај дека крема не е решение
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. staycalm

  staycalm Староседелец

  Зачленет на:
  1 декември 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Запознат си како оди операцијата колку чини ова она?
   
 4. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Провери за кандида во фецес пред да правиш било што друго. Прво треба неа да ја сузбиеш па после било што друго. Таа многу ги провоцира хемороидите.
   
 5. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  бо, ама доцнам. конкретно со операцијата и сето ова - немам пои(ј)м(а). за операцијата слушнав дека можело и се извршвало ама било доста болно. од медицинско во Битола, тие шо биле медицински сестри (од постарите генерации) ги носеле да гледаат и им велеле тој шо не е заитересиран да продолжи со професијата/ се гнаси/ или можи да се онесвести да НЕ гледа. од тој разговор со конкретна личност дознав за ова и зато пишав вака (со добра намера).
   

Сподели: