Хемороиди

staycalm

Староседелец
1 декември 2013
4
1
1,003
29
Здраво, некој да сподели искуство со некаква крема/апчиња/било што, што му помогнале во врска со хемороидите?
Имам внатрешни хемороиди со години, пробав и со апчиња и со маст, не помогна, во суштина една маст ми функционираше, после 2-3 употреби хемороидите беа скроз повлечени внатре, тоа траеше се до наредното вршење нужда..
 

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
море оди нека те оперирнат таму, да ти олесни.. ке трпиш некое време после то, сепак знај дека крема не е решение
 
  • Like
Реакции: corki

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
39
Провери за кандида во фецес пред да правиш било што друго. Прво треба неа да ја сузбиеш па после било што друго. Таа многу ги провоцира хемороидите.
 

Ranta

Истакнат Член
22 октомври 2015
73
27
118
Запознат си како оди операцијата колку чини ова она?
бо, ама доцнам. конкретно со операцијата и сето ова - немам пои(ј)м(а). за операцијата слушнав дека можело и се извршвало ама било доста болно. од медицинско во Битола, тие шо биле медицински сестри (од постарите генерации) ги носеле да гледаат и им велеле тој шо не е заитересиран да продолжи со професијата/ се гнаси/ или можи да се онесвести да НЕ гледа. од тој разговор со конкретна личност дознав за ова и зато пишав вака (со добра намера).