Харлем шејк

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Одамна немам видено ваква глупост каква што е Harlem Shake. Доста му беше на светов ретардираноста наречена Gangnam Style, сега со ова ли замараат? Не ми е јасно како се шират вакви работи.

А што е всушност поентата?
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Е што видовте сељачко во ова? Харлем Шејк се прошири низ цел свет, не може сите да се сељаци. :)

Па не сите де, тие што го прават и мислат дека се интересни и на некој начин постинале нешто.

Правиме нешто - не знаеме што е...ама сите го прават па ај и ние. Сите се фрлат во Вардар зошто да не и јас? (facepalm)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ja Убао си кажа, музика ме асоцира на Ш vs С : )
Ш е цензура а с е сељо, сељо невиден сс ретки зуби и ретак чешељ
Не озбиљно ежи колко ми е гадна и такфа никакфа музика
А за поенту, како и пуно работе у живот си нема везе, поента е крш , кој поише ке тресе муда на чудан и глуп начин : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, ZmajChe and The Tramp

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Имаше некои интересни видеа,ама почна да ми здосадува премногу. Она првото наше видео,со тројцата момци и цурата,и велешкото се добри. Другите се шубе.
Инаку,песната ја знаев уште пред да излезе трендов со видеа. Жанрот се вика trap,вонбрачно дете на дабстепот и dirty south хип-хопот(50 Cent,Lil Wayne,2Chainz итн).
А Гангнам Стајл не го мешајте тука,песната има со цел да биде зафрканција,интересна е,остануе у глава,тоа што цел свет ја засака не ја прави лоша :)
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Како да станеш познат на интернет:

Направи глупава музика.
Напиши глупав текст.
Преправи се да изгледаш што е можно покловновски.

Имаш гарантиран успех.