Харизматичност

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кога за некој човек ке се каже дека е харизматичен,според мене се работи за привлечен човек и во духовна смисла,не само физичка.
Пријатен човек кој зрачи со позитивна енергија.
Човек чија близина и присуство лугето ја сакаат.

Харизма е грчки збор кој истовремено опишува повеке особини кај една личност,омиленост,привлечност,доза на мистичност...


Што според вас претставува харизматичноста,како би ја објасниле?
Наведете некоја позната личност која за вас претставува харизматична личност.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Харизматичност... па веќе е објаснето погоре... така и јас ја доживувам.
Една од најхаризнатичните познати личности на кои ми текнува во моментов е

Ellen Degeneres
e_degeneres1_300_400.jpg
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
мојот професор по физика,коооооооооја незаборавна харизматичност,нешто неописливо.
Мислам дека во животот не сум доживеала такво чувство кога некој со кој не сум блиска бил во моја близина..
Осетив нешто како да го ѕнам 100 години,како од секогаш да сум го знаела..чудно..ако беше тоа до харизматичноста..(wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Харизма, позитивност, опуштеност, некоја длабока убавина.
Ретко можам да сретнам личност шо има харизма во него. Можда некогаш е имало, ама се повеќе се губе.. А да, постојат, не викам не :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Харизматичност... па веќе е објаснето погоре... така и јас ја доживувам.
Една од најхаризнатичните познати личности на кои ми текнува во моментов е

Ellen Degeneres
e_degeneres1_300_400.jpg
За оние кои не знаат која е Елен :)...се согласувам со тебе

Од нашиве освен Тоше Проевски,не ми текнува друга таква личност што би можела да ја спомнам во ист пост со него а да не штрчи.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Харизма е човек што зрачи пријатност. Мелем за слушање и гледање. Харизмата го фрла во најтемна сенка физичкиот изглед и може така да ни го сврти умот како ни една друга физички опиплива лепота. Во присуство на харизматичен човек, се чувствува околината енергично , расположено, незаморено. Харизматичните луѓе се највешти манипулатори, намерно или ненамерно тие ги вртат работите секогаш во своја корист (при што не зборам за криминални ситуации туку општо за сите аспекти во животот)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
кој не ме знае не ме знае,кој ме знае преко форум докур, али миљон људи су ми кажале дека зрачу сс харизму
а и да ме л'жеф докур, а мислу дека не ме
тој е тој,поздраф