Фризури за кадрава коса | Црнобело Форум

Фризури за кадрава коса

Senorita

Полноправен Член
16 декември 2020
31
10
18
110
Дај кажете некои фризури за кадрава коса... Косата како мала што убава ми беше (кадрава), а сега ми е права, а се си мислам дека тоа се должи што почнав да ја пеглам... Еднаш ја натерав една а моја пријателка да ми ја пеглам и на пегла за алишта.... И од тогаш косата ми се исправи и повторно не ми се направија локни.... Не сакам со извор на топлина дади направам призура, како на пример со фигаро....
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
Можеби вакво нешто ќе ти помогне ако сакаш да ги вратиш локните?
Знам баш пред некое време беше актуелна темава каде многу луѓе не знаеле дека брановитата коса им е всушност кадрава, па не ѝ ја посветувале негата што треба.
Пребарај wavy to curly hair, how I found out I had curly hair, restore/repair/recover curly hair, итн.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Senorita