1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фрази што ве нервираат

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sara, 15 февруари 2012.

 1. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  123
  Мајка ми : " Абе остај го телефонот више , ако ти го видам во рака ќе ти го фрлам у канта :besen " ( а јас само што сум го земала во раце :eek: кога фаќам некоја работа не гледа , ама кога телефонот го фаќам 16 пара очи има :ladno )
  Другарка : " Кааааааааааај сии бееееееееееее БРАТ ?! " ( еве бе бееее овца една :cenzura , додека ме прашаш каде сум отиде пола ден :kafe)
  Пријател/комшија/познаник : " Еј што правиш , каде вака .. ? "
  Јас : " Еве бе малку .. " ( не знам од каде ова " малку " заедно со " еве бе " ама го користам , а секогаш велам бар ќе кажам каде сум тргнала пропратено со " еве бе " (nod) и така на поминување излегува " еве бе малку " (facepalm) што најмногу ме вади од кожа :banghead )
   

Сподели: