1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фрази што ве нервираат

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sara, 15 февруари 2012.

 1. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Колку пати само ми се десило си идам така по улица и оп гледам некој познат ми се доближува од спротива, и си викам е овој пат кога ќе ме праша “Што правиш?“ нема шанса да кажам “Еве“, туку ќе кажам шетам, идам во банка , на кафе и сл. И така спремна пуна со себе , се доближува особава “здраво, здраво, што правиш?“ и ја “ЕЕеве“ ... тоа е тоа , Ај хејт ит бат ај јуз ит....

  Он топик:Во последно време ме нервира фразата “..Ти кажав, ама ти...“
   
  На melpomena и Butterfly^^ им се допаѓа ова.
 2. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  -Со помин нека е.
  -Кој/а си ти? Ти си никој и ништо.
  -Ти нас не' изгуби.
  -Ти не си вистински/а пријател/ка.
  И сите останати фрази од турските серии и американсите цртани.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Леле извини ама толку имам работа што немам време ни да јадам(а таа машала качила уште 3 кгр.)
   
  На 84 sk_Y ^_-, МалиСашко и escape им се допаѓа ова.
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Еве идам за 5мин.. :banghead
   
  На ScorpioNka, JaMi, Butterfly^^ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Па од што јаде се брза храна :biggrin

  Ќе видиш,ќе видиш...
  Лесна е неговата(ко да божем освен нашата на сите други нивната им е лесна).
   
  На ScorpioNka и Prashina им се допаѓа ова.
 6. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,009
  Ќе помине...
  Глеј си работа...
  Што ти е мантрак...
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  хаха ко за мене да збориш :patos
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 8. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Значи сеа ти мене ќе ме учиш, ја постара сум....
  Ова за се нешто, дури и за оние работи кои прв пат ги гледа....
  Многу шеташ,не се прибираш(коа излагам секој ден), а од друга страна
  Само дома седиш, си се затворила, утре ќе се жалиш, дечко ти не те пушта(кога 3 дена со ред не сум излегла,зошто не ми се излагало, не сум се чувствувала ок, и др.)
  Ништо од ова нема логика, ама ај нека и биде.
   
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  -Мамо шо има за ручек?
  -Во фрижидер имаш (бла бла бла) ете напрај си нешто сам. (И јас сум каоо"Па и не ми се јаде толку :svirka")
  ..............................
  *Влагаш дома*
  -Ооо, си дојде?
  (НЕ БЕ, УШТЕ В КАФИЧ СУММ :eek:)
  ..............................
  Мртва тишина дома, сите поспани, занесени во нешто. Одиш за во WC и таман да влезеш слушаш громогласен глас "НЕМОЈ БОС НА ПЛОЧКИ"
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Направи руче
  Дали имаш дечко
  Земи да учиш
  Доста седиш на лап топ
   

Сподели: