1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фрази што ве нервираат

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Sara, 15 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Дали Скопје е единствениот град во светот во кој поимот peder се користи како израз за поздрав, пријателски па дури и во деминутив? Што би рекол Фројд?
  [​IMG]

  Аналогно, замислете во Мајами некој да отпоздрави другар со `вотс ап фегет`?

  P.S. latinica jebe cenzuru.
   
  На TheQueen, Prashina и Yvette им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Мал си
  Оди избричи се.
   
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,325
  Допаѓања:
  3,009
  Не му ја мисли толку.голема работа !
  Како па да не!
   
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Она кога родителите имаат 2 сина и кога секогаш поголемиот е тој шо е подобар и малиот е добар ама секогаш тој можи подобро секогаш тој не чини секогаш има нешто шо не е во ред секогаш тој работи и пак не чини..Тое тешко е да си помал.
   
 5. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Како така, постар е тој од тебе! (па шо ако е постар, да не му никни сурла на чело ако му кажам дека треси глупости???)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  То е то..
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Другите поарни да не се?
  Сите се исти.
  Никој не е поарен.
   
  На Prashina, МалиСашко и Kisserboy им се допаѓа ова.
 8. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  -Леле ако ти слезам! (Оти бе, сеа качен си ми??? :nah:rofl)
  -Јави се да пиеме кафе денојве... (кажи ми културно „се брзам, не гњави“ , немој да ми изиграваш Павлович на нивоу(facepalm))
  -Не ом на предавање утре (колку да се најдиме на муабет, глумење безгрижност..... Прва ќе се нацрта таму и нозете ќе му ги бацува на професорот, само ајде... исто глупо како во средно „леле ќе ми пишат кец“ а цел ден бубал)
   
  На Prashina, Gemini и Kisserboy им се допаѓа ова.
 9. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Завршување на разговорот проследен со:
  -Ае :gjavol
  -Ajt
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Butterfly^^

  Butterfly^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 јануари 2013
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  271
  Што правиш?
  -Еве.
   
  На Mystique му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: