1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографска меморија

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Sebastian, 5 јули 2012.

1. radioactive

radioactive Истакнат Член

Зачленет на:
    14 април 2013
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    39
    можам да се пофалам дека имам фотографска меморија
    општо имам одлична меморија, памтам настани од животот на другите кои тие самите ги заборавиле, понекогаш ме мислат дека сум луда
    инаку интересно е што памтам случки со дедо ми, а тој умре кога имав 2 години, на ова мн ми се восхитуваат мама и тате хаха

2. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Колку светилки имаше во кафиќот каде што последен пат беше излезена и колку копчиња имаше кошулата на дечкото кој го виде пред да влезеш таму?

На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Е па тогаш можеш да се пофалиш со добра меморија...
    Фотографско памтење ти е сосема друга ствар.
    А за случките со дедо ти сигурна сум дека ти раскажувале па ти останале во меморија.
    Ако и понатаму тврдиш дека имаш фотографско памтење, кажи ми на денот кога си се зачленила на форумот, кои биле и од кого биле новите теми и новите мислења?
    Фала, позз

На slb_bobo и melpomena им се допаѓа ова.
  4. Diablo III

Diablo III Истакнат Член

Зачленет на:
    10 јануари 2013
    Мислења:
    11
    Допаѓања:
    1
    и јас имав фотографско памтење порано, сега тоа “чувство“ ми е исчезнато за жал, на помала возраст мн ми помааше на училише посебно, ако нешто незмаев добро ми идеше фотографија (на формула на пример или на неколку реченици (дури и која бројка или буква како ми е напишана)) и така се спасував, а сега колку и да сакам така нешто да запамтам неможам, иначе имам добра меморија и памтам шо ми се сличувало кога сум бил мал,случки некој.....

Сподели: