Фотографска меморија

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
можам да се пофалам дека имам фотографска меморија
општо имам одлична меморија, памтам настани од животот на другите кои тие самите ги заборавиле, понекогаш ме мислат дека сум луда
инаку интересно е што памтам случки со дедо ми, а тој умре кога имав 2 години, на ова мн ми се восхитуваат мама и тате хаха
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
можам да се пофалам дека имам фотографска меморија
општо имам одлична меморија, памтам настани од животот на другите кои тие самите ги заборавиле, понекогаш ме мислат дека сум луда
инаку интересно е што памтам случки со дедо ми, а тој умре кога имав 2 години, на ова мн ми се восхитуваат мама и тате хаха
Колку светилки имаше во кафиќот каде што последен пат беше излезена и колку копчиња имаше кошулата на дечкото кој го виде пред да влезеш таму?
 
  • Like
Реакции: lady_blue

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
можам да се пофалам дека имам фотографска меморија
општо имам одлична меморија, памтам настани од животот на другите кои тие самите ги заборавиле, понекогаш ме мислат дека сум луда
инаку интересно е што памтам случки со дедо ми, а тој умре кога имав 2 години, на ова мн ми се восхитуваат мама и тате хаха
Е па тогаш можеш да се пофалиш со добра меморија...
Фотографско памтење ти е сосема друга ствар.
А за случките со дедо ти сигурна сум дека ти раскажувале па ти останале во меморија.
Ако и понатаму тврдиш дека имаш фотографско памтење, кажи ми на денот кога си се зачленила на форумот, кои биле и од кого биле новите теми и новите мислења?
Фала, позз
 
  • Like
Реакции: slb_bobo and melpomena

Diablo III

Истакнат Член
10 јануари 2013
11
1
103
23
и јас имав фотографско памтење порано, сега тоа “чувство“ ми е исчезнато за жал, на помала возраст мн ми помааше на училише посебно, ако нешто незмаев добро ми идеше фотографија (на формула на пример или на неколку реченици (дури и која бројка или буква како ми е напишана)) и така се спасував, а сега колку и да сакам така нешто да запамтам неможам, иначе имам добра меморија и памтам шо ми се сличувало кога сум бил мал,случки некој.....