1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема - macro

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Saladin, 6 јули 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  И овој пат една повеќе техничка тема - Макро.
  Сите горе доле сте запознаени што значи оваа техника, така да нема многу да ја дрвам.
  Значи сликаме на тема макро, предмети, објекти кои ви се во непосредна близина на објективот (до 30-40 cm близина).
  ... И без двосмислености че ве моља :zelen
   
  На Makedonec, Хоуп* и MissChievous им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ме мрзеше да ја едитирам малце, па ќе ја ставам како што си е :) Лист на смоква BTW.

  [​IMG]
   
  #2 $3Я3|\||)&p&†Y, 6 јули 2015
  Последна промена: 6 јули 2015
  На Метаморф, Ditto+Maker, Aleksis и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Леле, знаев дека ќе ја одбереш таа тема, знаев! :zelen

  Ladybug 2.jpg

  Бубамарчево ми долета една вечер дур си дремев на лаптоп и мислам дека и беше повредено едното крилце. Цело време се превртуваше на грб, 20 пати ја вратив на нозе и упорно се превртуваше... ја изнесов и надвор пред прозор и и оставив листови марула, но утрото пак ја најдов на грб. Се откажав од спасување, очигледно беше готова. Битно ја сликнав за успомен! :zelen
   
  На Ditto+Maker, Y1K991, Luckky и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Untitled.png
   
  На Ditto+Maker, violetmoon, Altaïr и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  11714403_875870705781292_1903755891_n.jpg
   
  На Ditto+Maker, Y1K991, Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  youtube_profile.jpg
   
  На Ditto+Maker, antonio, Y1K991 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  2015-07-07 08.19.45 1.jpg
   
  На Ditto+Maker, violetmoon, antonio и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  IMG_1007.jpg Да учествувам
  Да не учествувам
  Да учествувам
  Да не учествувам...

  ај кој му е*е ма*ер.
   
  На MATEJA, Метаморф, Ditto+Maker и уште 7 други им се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Другите според мене со промашена поента.
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  ако се лажиме .. промашена е :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: