Фотографираме на тема „Есен“

Статус
Затворена за нови мислења.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
По иницијатива на повеќе форумџии тука, се враќаме на натпреварот, овој пат по желба на @malo со тематика Есен.
Широка тематика, буквално што ве асоцира на ова годишно време, дали е тоа нешто апстрактно или е некој пејсаж, предмет, се` што има допирна точка со овој период од годината.
Правилата се веќе познати:
- Учество имате само со една фотографија
- Фотографијата мора да биде од ваша лична колекција. Секое учество со туѓа/украдена фотографија ве носи на дисквалификација од овој и следниот натпревар.
Па слободно, бујрумте.
Пријавување до 14.10.2016
 
Последна промена од модератор:

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
27
Битола
И дождот е синоним за есен, не само лисјата :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.