Фотографираме на тема „Домашна атмосфера“ | Црнобело Форум

Фотографираме на тема „Домашна атмосфера“

Статус
Затворена за нови мислења.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Како што вика насловот - „Домашна атмосфера“
За што се работи?
За секојдневието на вашиот личен живот дома, како ја перцепирате домашната атмосфера или пак како таа идеално би изгледала. Темава е многу општа, може да се фотографира лично вашата соба, но и не значи тоа така. Целата суштина е пораката со која би ја пренеле на публиката, така да оваа тема има можност да претрпува голем дел на субјективност. Поентата е таа субјективност да биде блиска до публиката за да ја сфати и прифати како своја. Така да, ако нешто сликнете со „лош“ квалитет и има лично ваша симболика и вредност, не се тревожете ако нема голем број на гласови добиено. Вие одлучувате колку ќе бидете креативни.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
 
Статус
Затворена за нови мислења.