1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: дизајн (pattern)

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од MissChievous, 30 јуни 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Го ставив преводот како дизајн зошто мислам дека нема соодветен збор за англискиот "pattern". Тоа е некаков дизајн што се повторува, а може да се сретне во разни области. За да сфатите на што мислам, ќе ви дадам позајмени примери на фотографија од интернет:

  3.jpg 6.jpg 7.jpg 8.png 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg

  Е сега, не мора да ги фотографирате првите плочки што ќе ги видите, може да додавате нешто друг во контекст на сликата, ако сакате.
  (Ако на некого му текне подобар назив за името на темата за фотографирање, слободно нека пише)

  Правилата се едноставни:
  - Секој член има право да учествува со една фотографија.
  - Фотографијата не смее да е украдена од интернет т.е. треба да е лично ваша.
   
  На Electra, Redhead, Lady* и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Дизајн на ташна:
  [​IMG]
   
  На Prashina, Ditto+Maker, Lady* и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  IMG_2142.jpg
   
  На JaMi, Хоуп*, Ditto+Maker и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  20150702_142120~3.jpg
   
  На JaMi, Ditto+Maker и Saladin им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  @Saladin , од сите до сега што сме ги постирале низ темиве "Фотографираме на тема", оваа ми е fav. Браво. (bravo)

  Детал од Untitled (1973) на Бриџит Рајли:

  Bridget Riley 2.jpg
   
  На JaMi, Ditto+Maker, Saladin и уште 1 член му се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: