Фотографираме на тема (албум) | Црнобело Форум

Фотографираме на тема (албум)

Статус
Затворена за нови мислења.

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Фотографираме на тема: Фотографија со натпис
Идејата ми е да искомбинираме фотографија и збор, значи да не биде цел quote/реферат/строфа, туку збор кој можеби ќе ја направи фотографијата поинтересна или помистична, поапстрактна, по"поетична".
Тематиката може да биде било што, ваш избор.
Се разбира дека фотографијата мора да биде лично ваша.


eiffel 12.jpg
 
Последна промена од модератор:

Miguel

Истакнат Член
29 декември 2015
8
20
113
:p

output.png
Едитирано од модератор: Фотографија без учество.
 
Последна промена од модератор:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,441
9,151
1,683
Кушкундалево
Фотографираме на тема: Вино
Во духот на св. Трифун темата нека биде Вино во каква било амбалажа и боја. Лесно достапно и не бара многу маткање :)

Правилата јасни, секоја крадена фотографија носи бонуси од 5 поени.

Епа народе пијте вино и сликнете по нешто:kafe
пријавување до среда 17.02.2016
 
Последна промена од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.