1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: ЦрноБела Фотографија

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Aleksis, 21 јули 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Прва тема што ми дојде на памет беше оваа. Малку потешка би рекла, но не се сомневам во вашата креативност. :sreken
  Правилата се едноставни:
  - Секој член има право да учествува со една фотографија.
  - Фотографијата не смее да е украдена од интернет т.е. треба да е лично ваша.
  За пример неколку слики од Гугл:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Kisserboy, antonio, Ditto+Maker и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @Aleksis до вечер ако никој не стави фотографија размисли за нова тема и утре да почне нов натпревар со новата тема
   
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  И посомневај се во нашата креативност пред соопштување на новата тема хахах :biggrin
   
  #3 Lady*, 25 јули 2015
  Последна промена: 25 јули 2015
  На Makedonec, Aristokrat и Aleksis им се допаѓа ова.
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Crnobela fotografija neka bide. Ili imase takva?
   
  На Makedonec и Lena им се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  image.jpg
   
  На Io Sono, Altaïr, Ditto+Maker и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  strgua.jpg
   
  На Io Sono, Altaïr, Ditto+Maker и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Победничката фотографија ќе биде дел од Црнобело10. Мала мотивација :-Р
   
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  [​IMG]
   
  На Altaïr, Ditto+Maker, Aleksis и уште 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: