1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Улична уметност

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Lady*, 24 јуни 2015.

?

Кој има најдобра фотографија?

Затворена анкета 29 јуни 2015.
 1. Inger Rau

  0 глас(а)
  0.0%
 2. Saladin

  28.6%
 3. Trajche

  14.3%
 4. MissChievous

  57.1%
 5. Lady*

  0 глас(а)
  0.0%
 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Фотографирајте го сето она што за вас претставува улична уметност.
  Не подразбира само графити.
  Правилата се едноставни:
  - Секој член има право да учествува со една фотографија.
  - Фотографијата не смее да е украдена од интернет т.е. треба да е лично ваша.
  Пријавувањето е до 27 јуни (сабота). (sun)
   
  #1 Lady*, 24 јуни 2015
  Последна промена: 24 јуни 2015
  На violetmoon, Luckky, Electra и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  DSCN3988.JPG
   
  На melpomena, Aleksis, violetmoon и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  IMG_2341.jpg
   
  На lady_blue, Luckky, Barbara^^ и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  10294351_10203042915967006_8743058362595292498_n.jpg
   
  На Makedonec, Electra, escape и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Имаме љубители на Keith Haring во градов.

  Keith Haring fan art in Skopje 4.jpg
   
  На Barbara^^, Makedonec, Luckky и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  588.jpg
   
  На melpomena, Makedonec и Luckky им се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Од мене гласано за @Trajche
  @MissChievous честито, нова тема се чека :-D
   
  #7 Makedonec, 28 јуни 2015
  Последна промена: 29 јуни 2015
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  @MissChievous честитки заслужено. Набаци сеа нешо креативно. :D
   
  На MissChievous и Хоуп* им се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Никогаш не победува членот за кој гласам. :(
   

Сподели: