1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Стара архитектура

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од malo, 20 октомври 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Верувам дека во секое неселено место има доволно стари градби кои би можеле да бидат инспирација за секој кој сака да фотографира. Можат да бидат градби кои преку своите естетски симболи гордо зборуваат за времето од кое потекнуваат, но има и такви кои што на работ од своето постоење сеуште во себе носат убавина која што произлегува токму од рушевините кои зрачат со некоја тивка мистериозност и будат тажни и носталгични чувства.
  Сеедно е дали се работи за обични семејни куќи или цркви, манастири и други градби со културно историска вредност. Изборот нека биде ваш.
  Правилата се:
  - Секој учествува со само една фотографија
  - Фотографијата мора да биде лично ваша
  Пријавување до 30.10.2016
   
  #1 malo, 20 октомври 2016
  Последна промена од модератор: 30 октомври 2016
  На Outrider, Ѕвездичка, Makedonec и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  IMG_4040.jpg
   
  На Outrider, Tantara и malo им се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Photo0248.jpg
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
  Star kuk.jpg
  Стара куќа од село Шлегово, германско
   
  На 84 sk_Y ^_-, malo, Outrider и уште 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: