1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Спомени од детството

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Lady*, 13 јули 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Темата е јасна, оставам на вашата креативност. (sun)
  Правилата се едноставни:
  - Секој член има право да учествува со една фотографија.
  - Фотографијата не смее да е украдена од интернет т.е. треба да е лично ваша.

   
  На Y1K991, violetmoon, Makedonec и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Ја би веднаш да го скршам мразот :zelen
  11638008_959734360714724_1102156602_n.jpg
   
  #2 Lady*, 13 јули 2015
  Последна промена: 13 јули 2015
  На JaMi, Barbara^^, Luckky и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Лејди, извини не се лути (ќе ставам јас слика деновиве) ама Childhood memories бе ? СИ имаме израз за тоа, спомени од детството.
   
  На Aristokrat, Makedonec и Lady* им се допаѓа ова.
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Не разбирам, темава е да поставуваме слики од нашето детство, пошо ако не се лажам Лејди Астериск има сликано свои слики :) Not bad at all :D
  Или треба да сликаме нешто од детството, штознам играчка или така некако?
  :D
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  И едното и другото. Кој како го протолкува. Според мене ете замислата на сликата на Лејди е одлична.
   
  На Lady* и Y1K991 им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  И јас помислив на другото, ама ко го видов едното на Лејди се збунив. Ќе ископам и јас нешто :)
   
  На Makedonec и Lady* им се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дечки темата е спомени од детството што значи фотографијата треба да прикажува нешто кое ви е спомен од детството и ве потсеќа на него
  Нз што толку не е јасно
  :-D
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Мене на детсвото ме потсеќа едно чоколадо, затоа се прашав дали може тоа да го сликам.
   
  #8 Altaïr, 13 јули 2015
  Последна промена од модератор: 16 јули 2015
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  11181309_1642034626041771_5864817282659686969_n.jpg
   
  На Y1K991, violetmoon, Luckky и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  IMG_20150410_173750.jpg
  Маалското паркче нормално.
   
  На JaMi, Y1K991, Barbara^^ и уште 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: