Фотографираме на тема: Рефлексија | Црнобело Форум

Фотографираме на тема: Рефлексија

Статус
Затворена за нови мислења.

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Фотографија со рефлексија е посебна категорија во фотографирањето, каде со помош најчесто на вода, но и стакло и огледала објектот или целата површина се рефлектира.
На ваквите фотографии за да привлечат уште поголемо внимание им се додава сатурација, контраст или некој друг ефект.
Пријавување од денес до недела (31.01.2016).
Секој член има право да учествува со една фотографија.
Фотографијата не смее да е украдена од интернет т.е. треба да е лично ваша.

Reflection59.jpg Brrrhh.jpg Azmak.jpg
 
Последна промена од модератор:

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Мислев утре, ама предвреме се стави клуч на пријавувањето.
Шта чу ;)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако имаш слика за утре ондак, @Makedonec мислам дека не е проблем да се остави темата до утре. И онака по правило требаше да стои до утре па да се испочитува рокот де:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Ако имаш слика за утре ондак, @Makedonec мислам дека не е проблем да се остави темата до утре. И онака по правило требаше да стои до утре па да се испочитува рокот де:)
Треба до денес но каде е @Lady* со фотографија??
@MissChievous ако Лејди не стави фотографија до 22 часот, ти отварај тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.