1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Лето 2015

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од Saladin, 23 август 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Ај следна тема нека биде нешто многу лесно - ЛЕТО 2015.
  Навидум лесно, но барем нека биде со трошка повеќе креативност. Иако темата нуди огромна слобода на изразување, оние слики кои се направени со низок квалитет како и тие со претензии да тераат дискусијата на сеир ќе бидат бришени. Секако тука вклучува и ако сликата не е лично ваша креација.
  Ајде слободно споделете нешто по што ќе го паметите ова лето 2015то. Што покреативно, тоа подобро.
   
  На JaMi, Altaïr, Electra и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Не е 2015 туку 2014 може??
  (think)
  image.jpg
   
  На violetmoon, Altaïr, The Tramp и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ^Фотографијата е со низок квалитет. :biggrin
   
  На Altaïr, Lady*, Aleksis и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Nie sto sme siromasni i osven mobilen nemame drugo sredstvo za fotografiranje... kako???
   
 5. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  ех шо си тииии :zelen
  И со мобилен можеш да напраиш многу добра фотка ако знаеш да манипулираш со светлината. Поентата на темава не е само чкрапни со апаратот и оп по дифолт сликата лупни ја тука. Малце повеќе труд, за едноставна широкоопсежна тема.
   
 6. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  [​IMG]
   
  На existence, violetmoon, Electra и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И мојава е со малце полош квалитет, зошто тешко е да се сликне во движење, а да не ти испадне матна. Плус, телефон (as always). За мене ова претставува лето 2015... помеѓу куча-посао, посао-куча... точак и улиците на Скопје.

  Bike ride at night.jpg
   
  На Electra, Lena, Makedonec и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,633
  Допаѓања:
  5,711
  И мојава е од 2014,немојте да ме дисфалификувате:biggrin

  [​IMG]
   
  #8 violetmoon, 27 август 2015
  Последна промена: 27 август 2015
  На Makedonec и Altaïr им се допаѓа ова.
 9. Svetiot Duh

  Svetiot Duh Активен Член

  Зачленет на:
  15 август 2015
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  120
  Кожув, горе на облаците..
  10646684_351588858333368_653824215277904523_n.jpg
   
  На diva orhideja, Lady*, The Tramp и уште 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: