1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фотографираме на тема: Детали од книги

Дискусија во форумот '|Натпревар| Фотографираме на тема' започната од JaMi, 28 март 2015.

?

Чива фотографија најмногу ви се допадна? -Фотографијата од :

 1. -Lena

 2. -MissChievous

 3. -Electra

 4. -Хоуп*

 5. -Aleksis

 6. -Ditto+Maker

 7. -Altair

 8. -JaMi

 9. -Saladin

Резултатите се видливи откако ќе гласате.
 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  Го усвојуваме предлогот 'Детали од книги' од @Ditto+Maker .
  Повелете поставувајте ги вашите фотографии,на крајот на другата недела ќе поставиме анкета за гласање за фотографијата која највеќе ви се допаѓа.Авторот на таа фотографија ќе има можност да избере нова тема.
  Ајде ЦрноБели покажете ја вашата креативност во фотографирањето.
   
  На BlackTulip, violetmoon, Ditto+Maker и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Само да прашам.Треба да се слика стриктно некој цитат од книга или може книгата како предмет да биде центар на фотографијата?
   
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Се признаваат фотографии напраени со телефон?
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  Нормално! :eek

  Се она што подразбираш како детал од книга.
   
  #4 JaMi, 28 март 2015
  Последна промена од модератор: 28 март 2015
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  image.jpg

  Убава тема :)
   
  На Luckky, Lady*, Хоуп* и уште 10 други им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  2.jpg
  8.jpg 10.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 11.jpg
   
  #6 MissChievous, 29 март 2015
  Последна промена: 29 март 2015
  На Хоуп*, melpomena, JaMi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  xknjige5.jpg.pagespeed.ic.LEhULu5zzD.jpg fn623b.jpg
   
  На Lady*, melpomena, malo и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Ем ај... :biggrin
  IMG_20150329_185152.jpg
   
  На Luckky, Хоуп*, Altaïr и уште 9 други им се допаѓа ова.
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  @diva orhideja што апарат користеше ако не е тајна?
   
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Јaс имaв другa зaмислa зa сликaње, aмa гoспoдинoв ми се плеткaше и испaднa сликaвa, зa пoинтереснo привезoче дa мислев немaше дa нaјдaм :)
  20150329_181219~2~2.jpg
   
  На Luckky, Altaïr, melpomena и уште 7 други им се допаѓа ова.

Сподели: