Форумски весник

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Разговаравме вчера со Sarah за тоа да направиме форумски весник. Весник во чие создавање ќе учествуваат форумџиите од ЦБ форумот. Тоа би било некое pdf издание кое би излегувало еднаш месечно.
Предлог рубрики би биле: некоја тема од култура, тема од спорт, тема од музика, форумџиски интервјуа, форумџиски новинари ќе си бараат жртви, катче за гејмери, ит катче, катче за хумор и забава, ... предлози добродојдени.... :) епа навалете, инаку чорба епа форумџии .... kiddin'
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
супер ви е идеата,со малку повеке труд,креативност и време може да биде доста интересно:)
ке ми ја затворите и мојата рубрика за папарацо:D
 
  • Like
Реакции: The_Mayor, Bum-Bum and JaMi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
супер ви е идеата,со малку повеке труд,креативност и време може да биде доста интересно:)
ке ми ја затворите и мојата рубрика за папарацо:D
а да си имаш ти рубрика за папарацо....и некој ако биде 'фатен' да чека цел месец да ти реплицира на статијата :)
На насловна страна јас со мојот нов аватар
:confused: (смајлито е за аватарот)
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
а да си имаш ти рубрика за папарацо....и некој ако биде 'фатен' да чека цел месец да ти реплицира на статијата :)

:confused: (смајлито е за аватарот)
аватарот белким вечер ке го сменам ако не добијам полош :ladno јас сакам рубрика за жени нешто ако може нешто љубов, фамилија... (inlove)
 
  • Like
Реакции: melpomena and 048

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
За Музика нешто јас ќе напишам или нешто интересно, и интервјуа ќе средувам со членови и првото интервју некој на мене и на Гонзо * некој да ни го направи, има ли кандидати за интервјуата?

А нели е ова е-весник? ап имато да го сменам, м? (happy)

*затоа што е најпопуларен кај женските членови. :giggle
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Абе се имаме ние на ова форумов наш...од радио, од весник, од папараци, уште телевизија ни фали.:rofl
Шала на страна, интересна ви е идејава, можна е и реализација ако се вложи труд нормално...
И во тоа рубриките додајте и теми од мода и убавина...мислам, без тоа весникот нема да биде целосен!;)

И да надополнам: се кандидирам за правење интрервјуа со членовиве, имам мало искуство со тоа... Исто и за средување на текстовите во рубриките...
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum, JaMi and Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Има ли некој шо знае да направе насловна?

Ќе објавеме и некоја колумна на некој член ако дозволат :giggle
 
  • Like
Реакции: The_Mayor