Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр. 6) | Црнобело Форум

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр. 6)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Дојде време да се објави долго најавуваниот Црнобело6

Нова Година и Божиќните празници си го направија своето. Не врзаа за храната, шишето и телевизорот па не сакаа да не пуштат да работиме на форумскиот весник - Црнобело6. Некој зафатен со обврски, некој болен, некој мрзелив, се дел од причините за задоцнувањето на весникот, поради што ЦБ тимот ви се извинува. Сепак тоа не беа причини да не создадеме добро издание. Морам да ја пофалам @Electra затоа што она го даде својот максимум за ова издание ( ми викаше да не ја фалам, сега знам дека планира на полноќ да ми извади трето око и да ме прати во канализација:D). Признавам дека до пред еден час заедно со Електра дремевме пред компјутер и го досклопувавме весников поради што сме изморени затоа сега редот е ваш.

Читајте, уживајте и коментирајте!
Црнобело6 (flower)


Онлајн верзија тука
 

Прикачувања

  • црнобело6.pdf
    6.5 MB · Прегледи: 53

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Еве ти уште еден и уште еднаш @Altaïr не ме с'скај, он не правел заебанции на постари!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Ее...богами сега сте го извлекле максимумот од себе,ова е најнајдоброто направено до сега па и да сакам од инат нешто лошо да кажам нема,БРАВО(hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Јас се извинувам, мислев се зафркава. :)
Сега ќе го читам весников да видам што има.

Еве ти уште еден и уште еднаш @Altaïr не ме с'скај, он не правел заебанции на постари!
Не напнавте во другата тема па затоа сега кажете што ви се допаѓа што не? Нели во срце го носевте весникот:D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не напнавте во другата тема па затоа сега кажете што ви се допаѓа што не? Нели во срце го носевте весникот:D

По самите мои коментари треба да сфатиш дека сум обожавател на весникот!
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Одлично. Мал форум- големи луѓе; мал весник- весник со душа!
Инаку, колку имиња од членови треба да се најдат во осумнасочникот(Ако не смеете да кажувате, ништо тогаш)?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Одлично. Мал форум- големи луѓе; мал весник- весник со душа!
Инаку, колку имиња од членови треба да се најдат во осумнасочникот(Ако не смеете да кажувате, ништо тогаш)?
Пет членови
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Не напнавте во другата тема па затоа сега кажете што ви се допаѓа што не? Нели во срце го носевте весникот:D
Самиот лајк кажува се. Одлично е. Уште се мачам со членовите ама ќе ги најдам.