1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр. 6)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 5 февруари 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дојде време да се објави долго најавуваниот Црнобело6

  Нова Година и Божиќните празници си го направија своето. Не врзаа за храната, шишето и телевизорот па не сакаа да не пуштат да работиме на форумскиот весник - Црнобело6. Некој зафатен со обврски, некој болен, некој мрзелив, се дел од причините за задоцнувањето на весникот, поради што ЦБ тимот ви се извинува. Сепак тоа не беа причини да не создадеме добро издание. Морам да ја пофалам @Electra затоа што она го даде својот максимум за ова издание ( ми викаше да не ја фалам, сега знам дека планира на полноќ да ми извади трето око и да ме прати во канализација:D). Признавам дека до пред еден час заедно со Електра дремевме пред компјутер и го досклопувавме весников поради што сме изморени затоа сега редот е ваш.

  Читајте, уживајте и коментирајте!
  Црнобело6 (flower)


  Онлајн верзија тука
   

  Прикачени податотеки:

  На I love you, Prashina, antonio и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Еве ти уште еден и уште еднаш @Altaïr не ме с'скај, он не правел заебанции на постари!
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас се извинувам, мислев се зафркава. :)
  Сега ќе го читам весников да видам што има.
   
 4. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Абе алал да ви е :)
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Ее...богами сега сте го извлекле максимумот од себе,ова е најнајдоброто направено до сега па и да сакам од инат нешто лошо да кажам нема,БРАВО(hug)
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Не напнавте во другата тема па затоа сега кажете што ви се допаѓа што не? Нели во срце го носевте весникот:D
   
 7. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  По самите мои коментари треба да сфатиш дека сум обожавател на весникот!
   
 8. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Одлично. Мал форум- големи луѓе; мал весник- весник со душа!
  Инаку, колку имиња од членови треба да се најдат во осумнасочникот(Ако не смеете да кажувате, ништо тогаш)?
   
  На JaMi и Makedonec им се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Пет членови
   
  На Ditto+Maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Самиот лајк кажува се. Одлично е. Уште се мачам со членовите ама ќе ги најдам.
   

Сподели: