Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.3)

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,419
1,153
Колку да ви ја испровоцирам креативноста.
Најминимален минимум стандард за дизајн, на вас е да му ги најдете грешките и следниот број да го направите илјада пати поарен.
 

Прикачувања

  • цб.pdf
    563.6 KB · Прегледи: 33

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Колку да ви ја испровоцирам креативноста.
Најминимален минимум стандард за дизајн, на вас е да му ги најдете грешките и следниот број да го направите илјада пати поарен.
ќе имаме во предвид
Благодариме за предлогот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Секое наредно издание е се подобро и подобро, само така продолжете, ради весников најмногу се уклучувамна форумов за да следам.
Само напредувајте, надевам се ќе ме ставите во некој број, ама да не бидам “лутка са насловне стране“:giggle.

Јас некогаш сакав да гопостигнам ова, но не успеав тогаш, многу малку. Многу се радувам кога гледам вака вредни членови и вложуваат труд, само така (nod).
На @Makedonec му кажав и во ПП, страшно ме потсетува на мене кога јас претходно бев ептен опседната со форумот, за жал сега немам толку време.

Една единствена замерка, не мора целиот весник да биде во една иста боја, малку повеќе ако можете да поработите на дизајнот.
Може убава насловна и после насловната нешто како содржина(како сега што има)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Секое наредно издание е се подобро и подобро, само така продолжете, ради весников најмногу се уклучувамна форумов за да следам.
Само напредувајте, надевам се ќе ме ставите во некој број, ама да не бидам “лутка са насловне стране“:giggle.

Јас некогаш сакав да гопостигнам ова, но не успеав тогаш, многу малку. Многу се радувам кога гледам вака вредни членови и вложуваат труд, само така (nod).
На @Makedonec му кажав и во ПП, страшно ме потсетува на мене кога јас претходно бев ептен опседната со форумот, за жал сега немам толку време.

Една единствена замерка, не мора целиот весник да биде во една иста боја, малку повеќе ако можете да поработите на дизајнот.
Може убава насловна и после насловната нешто како содржина(како сега што има)
Знаеш зашто секое наредно издание е подобро? :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Благодарности на @Хоуп* што ме споменала во интервјуто. И на Алтер што избрал моја рецензија во весникот. Сега гледам дека сме имале весник. Бравос. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*