Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.13) | Црнобело Форум

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.13)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Весникот Црнобело со последниот број ги задоволи сите барања на читателите и поради тоа доби само пофалби. Поради летните одмори и намалениот интерес на читателите кон весникот имаше неколку месечна пауза од издавањето на весникот, но повторно сме тука да го привлечеме и задржиме вашето внимание.

Во овој број ќе прочитате интервју со член кој по две години пауза повторно се врати на форумов, како и ќе прочитате многу интересни нешта од областа на спортот, кулинарството, колумните и уште многу други занимливости.

Но на жалост сепак имаме и едно поинакво известување. Тоа е дека ова е последниот број на весникот. Донесовме таква одлука поради намалениот интерес за соработка од страна на членовите на Црнобело форумот, како и поради презафатеноста на членовите од ЦБ тимот.

Сепак се надеваме дека во иднина повторно ќе се пројави интерес и повторно ќе го создаваме форумскиот весник.

За овој број, се надеваме повторно на пофалби и задоволни читатели!
Црнобело 13(flower)
 

Прикачувања

  • Crnobelo13.pdf
    1.1 MB · Прегледи: 56

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
29
Скопје
Мене ми се допадна, Македонец. Те молам само немој да бидеш тажен и да тагуваш. (worried)
Се е во ред, би било уште поубаво форумов малце да беше пожив, како шо било некогаш... Али јебига.
Почина весникот :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
24
Куманово
Е момак ја ке ти пишу брат. Преокупиран сам сс обврске и не можу да стигну да дојду до форум. Весниче ви е магија. Свиѓа ми се, интересно беше за читање. Чита га подугачко време али натенане и сс мерак. Ја како што знаеш извини се у СДК/СДП што можда некои работе изгледав неповржано и зашто е тој такој (да не се повторују).
Жал ми е што ке се прекине, али не можете и ви да молите некога да ви одговори на 1-2 кратки прашања сс кратки одговори. Респект и поштовање за тој што сте се и до сг трудиле.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,430
1,683
Таму каде што треба
Супер е,најмногу ми се допадна интервјуто со Хакаши(од увек го читам така:zelen).
Среќа што разбирам кумановски па го читав без проблеем.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
Дали јас тоа видов рецепт за ајвар у форумски весник? :D:D:D Џисас Крајст!
Дечки, да не мудрувам ама мислам дека сте го утнале целиот концепт. Ова малку ми личи на некоја бизарна комбинација од Наш Свет и Рецептите на баба Стојанка. Замислата е супер, еднаш чинам и ја пофалив, ама ако веќе е форумски весник нека биде тоа. Ете интервјуто е ок, иако мислам дека е предолго, извадете ги најинтересните одговори на некои теми низ форумов, некоја интересна анкета на форумџиите, реплика која го одбележала месецот итн итн.
Пронајди ја разликата?? Озбилно? :x
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Дали јас тоа видов рецепт за ајвар у форумски весник? :D:D:D Џисас Крајст!
Дечки, да не мудрувам ама мислам дека сте го утнале целиот концепт. Ова малку ми личи на некоја бизарна комбинација од Наш Свет и Рецептите на баба Стојанка. Замислата е супер, еднаш чинам и ја пофалив, ама ако веќе е форумски весник нека биде тоа. Ете интервјуто е ок, иако мислам дека е предолго, извадете ги најинтересните одговори на некои теми низ форумов, некоја интересна анкета на форумџиите, реплика која го одбележала месецот итн итн.
Пронајди ја разликата?? Озбилно? :x
Игрите во весникот беа пофалени. Посебно онаа со пронаоѓање зборови во измешани букви. Во секој случај благодариме на совет, ќе имаме во предвид за во иднина.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Никогаш нема да се заборави на тоа како ме изиграа, и ми правеа интервју и слично, и после ме заменија со некоја биполарна личност која што имаше само дупли јузери на форумов. Крајно сум разочаран ми остави длабоки траги и болка во мојата душа и нема никогаш да заборавам. И да бидам искрен целта на овој анксиозно депримирачки пост е тоа дека оттогаш ми спласна сета желба да го читам. :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Никогаш нема да се заборави на тоа како ме изиграа, и ми правеа интервју и слично, и после ме заменија со некоја биполарна личност која што имаше само дупли јузери на форумов. Крајно сум разочаран ми остави длабоки траги и болка во мојата душа и нема никогаш да заборавам. И да бидам искрен целта на овој анксиозно депримирачки пост е тоа дека оттогаш ми спласна сета желба да го читам. :(
И онака веќе нема да се издава:DD