1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.11)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 18 ноември 2015.

1. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    Дојде време за единаесетото издание од форумскиот весник – весникот Црнобело:frantic

На овој број се работеше два и пол месеци, полека. Целта беше без брзање да собереме и да составиме содржина која ќе ги задоволи барањата на Црнобелите и ќе им овозможи уживање и релаксација додека го читаат весникот.
    Тимот кој работеше на ова издание, работата ја изврши најпасивно до сега. Причината за тоа можеби е долгиот период на работа. Јас, @Electra, @Outrider и @Аркантос (--Анхис--) ја продолживме својата работа на весникот, додека @Luckky паузираше. Големо изненадување за сите нас е тоа што имаме нов член во ЦБ тимот. Тоа е @Ita, која мораме да ја пофалиме дека можеби беше и највредната меѓу нас. Таа е големо освежување како за тимот, така и за содржината на весникот.

Читајте, уживајте и не се срамете да искоментирате, затоа што тоа многу ни значи
    Црнобело 11(flower)

Прикачени податотеки:

• document.pdf
      Големина на датотека:
      1.6 MB
      Прегледи:
      86
    На JaMi, antonio, Ditto+Maker и уште 6 други им се допаѓа ова.
  2. escape

escape Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,202
    Допаѓања:
    2,278
    Фала Фала ама не бев до толку активна се надевам следен број нема да имам толку обврски и повеќе внимание ќе посветам. Бројот после ќе го гледам оти сега треба мекици да пржам :)

На antonio и Makedonec им се допаѓа ова.
  3. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Многу некако кратко ми се виде, дали дека ми е интересно да читам и брзо ми пројде, или овој краток е вистина не знам, ама сакам да има повеќе. Цела библија :D Ептен ми се допаѓаат боите во овој број, дизајнот најубав до сега, содржината што знам, дур читав се осеќав ко некои делови да се пишани во последен момент колку да ги има, онака набрзина без некоја посебна посветеност. Интевју делот ми е она што најмногу ми се допаѓа во весникот, општо во сите изданија, па така и во ова..
    Друго заборавив што читав, џабе читав.
    А што сега демек @Altaïr нема омилен фудбалски тим? :^)

На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    @Altaïr не лажел до сега:D

5. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    Се случува, ништо нека стои за наредниот број :)

6. Хоуп*

Хоуп* Proton
    Член на администрација

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    2,414
    Допаѓања:
    4,232
    Јас барам да биде баниран од темата за фан клуб на Милан поради лаги и лицемерие.

7. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Па немам омилен тим, имам омилени тимови. :)

8. The Tramp

The Tramp Филмохолик

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,367
    Допаѓања:
    4,942
    бројов грубо го прелистав и имам неколку замерки.
    Бидејќи ме занима филм, се задржав на Алмодовар. Внимавајте на транскрипцијата (без разлика кој го пишувал текстов). Не сум многу по шпанскиот, ама Caballero, во никој случај не е Кабеѓеро. Друго Луис Буњуел, а не Луси. Знам дека може се грешки во брзање, ама една нула-една кула. ;)

9. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,353
    Допаѓања:
    3,846
    Луси е грешка во брзање, типочно сплеткување на прстите на тастатурата.
    А Caballero се изговара Кабајеро - но тоа ј, не е во изговорот образувано како теснински глас, туку типично преградно-теснински, затоа јас ја пишувам како Ѓ, иако најчесто го пишуваат со Л, што па воопшто не е точно. Така да, во недоумица си сум :)
    Ете го виновникот, да се јави на рецепција :)

#9 Аркантос, 18 ноември 2015
    Последна промена: 18 ноември 2015
    На The Tramp и Makedonec им се допаѓа ова.
  10. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    449
    Паа слободно можам да кажам дека многу сум љубопитен како позитивен дел од мојот живот,но љубопитен сум најмногу во областа во која што ја работам,е сега пикам нос(по некогаш)и кај што не ми е место,ама,и тоа е дел од секојдневјето:)

Сподели: