1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело" (издание бр.11)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 18 ноември 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дојде време за единаесетото издание од форумскиот весник – весникот Црнобело:frantic

  На овој број се работеше два и пол месеци, полека. Целта беше без брзање да собереме и да составиме содржина која ќе ги задоволи барањата на Црнобелите и ќе им овозможи уживање и релаксација додека го читаат весникот.
  Тимот кој работеше на ова издание, работата ја изврши најпасивно до сега. Причината за тоа можеби е долгиот период на работа. Јас, @Electra, @Outrider и @Аркантос (--Анхис--) ја продолживме својата работа на весникот, додека @Luckky паузираше. Големо изненадување за сите нас е тоа што имаме нов член во ЦБ тимот. Тоа е @Ita, која мораме да ја пофалиме дека можеби беше и највредната меѓу нас. Таа е големо освежување како за тимот, така и за содржината на весникот.

  Читајте, уживајте и не се срамете да искоментирате, затоа што тоа многу ни значи
  Црнобело 11(flower)

   

  Прикачени податотеки:

  • document.pdf
   Големина на датотека:
   1.6 MB
   Прегледи:
   86
  На JaMi, antonio, Ditto+Maker и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Фала Фала ама не бев до толку активна се надевам следен број нема да имам толку обврски и повеќе внимание ќе посветам. Бројот после ќе го гледам оти сега треба мекици да пржам :)
   
  На antonio и Makedonec им се допаѓа ова.
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Многу некако кратко ми се виде, дали дека ми е интересно да читам и брзо ми пројде, или овој краток е вистина не знам, ама сакам да има повеќе. Цела библија :D Ептен ми се допаѓаат боите во овој број, дизајнот најубав до сега, содржината што знам, дур читав се осеќав ко некои делови да се пишани во последен момент колку да ги има, онака набрзина без некоја посебна посветеност. Интевју делот ми е она што најмногу ми се допаѓа во весникот, општо во сите изданија, па така и во ова..
  Друго заборавив што читав, џабе читав.
  А што сега демек @Altaïr нема омилен фудбалски тим? :^)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @Altaïr не лажел до сега:D
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Се случува, ништо нека стои за наредниот број :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Јас барам да биде баниран од темата за фан клуб на Милан поради лаги и лицемерие.
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па немам омилен тим, имам омилени тимови. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  бројов грубо го прелистав и имам неколку замерки.
  Бидејќи ме занима филм, се задржав на Алмодовар. Внимавајте на транскрипцијата (без разлика кој го пишувал текстов). Не сум многу по шпанскиот, ама Caballero, во никој случај не е Кабеѓеро. Друго Луис Буњуел, а не Луси. Знам дека може се грешки во брзање, ама една нула-една кула. ;)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Луси е грешка во брзање, типочно сплеткување на прстите на тастатурата.
  А Caballero се изговара Кабајеро - но тоа ј, не е во изговорот образувано како теснински глас, туку типично преградно-теснински, затоа јас ја пишувам како Ѓ, иако најчесто го пишуваат со Л, што па воопшто не е точно. Така да, во недоумица си сум :)
  Ете го виновникот, да се јави на рецепција :)
   
  #9 Аркантос, 18 ноември 2015
  Последна промена: 18 ноември 2015
  На The Tramp и Makedonec им се допаѓа ова.
 10. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  449
  Паа слободно можам да кажам дека многу сум љубопитен како позитивен дел од мојот живот,но љубопитен сум најмногу во областа во која што ја работам,е сега пикам нос(по некогаш)и кај што не ми е место,ама,и тоа е дел од секојдневјето:)
   

Сподели: