Форумски весник ,,Црнобело'' (издание бр.10)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Конечно дојде време за десетото јубилејно издание на форумскиот весник - Црнобело

По два месеца напорна работа на весникот, дојдовме до ова десетто јубилејно издание кое е најголемиот број до сега во страни. За десеттиот број карактеристично е тоа што ги исполнивме сите ваши барања кои вие ги напишавте во темата за предлози и темата од минатиот број. Нема статистики за форумот, нема фалење на едни исти членови кој е најдобар, нема копирана содржина (исклучок поезија и Скопје кое се РЕТРО, потсеќање на почетоците на весникот), нема кратки интервјуа со рандом членови, нема дизајн каде текстот ќе се чита како текст во слика и слично.
Ги задоволивме критериумите за еден добар online форумски весник кој содржи во најголем дел содржини поврзани со форумската активност, содржини од кулинарството, уметноста, занимливости и хумор. Тимот кој работеше на овој број: јас (Makedonec), @Electra, @Outrider, @--Анхис-- и @Luckky Голема благодарност и до @Ita (Notice) која се трудеше да ни помогне да одлучиме каков да биде дизајнот и насловната на весникот.
А сега насочете го вниманието кон десеттото јубилејно издание на ЦБ весникот

Читајте, уживајте и коментирајте!
Црнобело 10(flower)

________________________
Online верзија тука
Весникот:
 

Прикачувања

  • cbvesnik.pdf
    1.6 MB · Прегледи: 63
Последна промена:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Секташи бреј. Само за секти зборат, секој број секташки.

Овој број поќе интервјуа што значи поќе информации
smileys-ill-706634.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Makedonec

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,531
14,441
1,683
Таму каде што треба
Фала ти Македонец за убавите зборови.
Инаку не можам да престанам да се смеам за сликата од нашата собиранка во преубавите униформи... кога ќе се сетам на форумскиот весник прво таа слика ми паѓа на памет. :rofl:rofl:rofl
Инаку прекасен е новиот изглед на весникот,повторно едно големо браво за вашиот труд.
(handshake)(handshake)(handshake)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Има секташи на форумов, да не речат после запоставени биле :-D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Има секташи на форумов, да не речат после запоставени биле :-D
Сериозно, беше смешно со таквите муабети и зафрканциите ама мислам дека е претерано веќе. Еј овој секташ е, ти од која секта си, тоа прават во сектите. Што знам, можеби само јас вака мислам, нема да е прв пат.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Весникот ми заглави на седмата страна и неќе да мрдне ни нагоре ни надоле :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Весникот ми заглави на седмата страна и неќе да мрдне ни нагоре ни надоле :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Размрдај го компјутерот малку, ако е лап-топ премести го на другиот крај од собата, ако е персоналец врзи му една воспитна. Мора да попушти. :kafe