1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Форумски весник ,,Црнобело'' (издание бр.10)

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 27 август 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Конечно дојде време за десетото јубилејно издание на форумскиот весник - Црнобело

  По два месеца напорна работа на весникот, дојдовме до ова десетто јубилејно издание кое е најголемиот број до сега во страни. За десеттиот број карактеристично е тоа што ги исполнивме сите ваши барања кои вие ги напишавте во темата за предлози и темата од минатиот број. Нема статистики за форумот, нема фалење на едни исти членови кој е најдобар, нема копирана содржина (исклучок поезија и Скопје кое се РЕТРО, потсеќање на почетоците на весникот), нема кратки интервјуа со рандом членови, нема дизајн каде текстот ќе се чита како текст во слика и слично.
  Ги задоволивме критериумите за еден добар online форумски весник кој содржи во најголем дел содржини поврзани со форумската активност, содржини од кулинарството, уметноста, занимливости и хумор. Тимот кој работеше на овој број: јас (Makedonec), @Electra, @Outrider, @--Анхис-- и @Luckky Голема благодарност и до @Ita (Notice) која се трудеше да ни помогне да одлучиме каков да биде дизајнот и насловната на весникот.
  А сега насочете го вниманието кон десеттото јубилејно издание на ЦБ весникот

  Читајте, уживајте и коментирајте!
  Црнобело 10(flower)

  ________________________
  Online верзија тука
  Весникот:
   

  Прикачени податотеки:

  • cbvesnik.pdf
   Големина на датотека:
   1.6 MB
   Прегледи:
   62
  #1 Makedonec, 27 август 2015
  Последна промена: 27 август 2015
  На Ditto+Maker, Kisserboy, melpomena и уште 12 други им се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Секташи бреј. Само за секти зборат, секој број секташки.

  Овој број поќе интервјуа што значи поќе информации [​IMG]
   
  На The Tramp и Makedonec им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Фала ти Македонец за убавите зборови.
  Инаку не можам да престанам да се смеам за сликата од нашата собиранка во преубавите униформи... кога ќе се сетам на форумскиот весник прво таа слика ми паѓа на памет. :rofl:rofl:rofl
  Инаку прекасен е новиот изглед на весникот,повторно едно големо браво за вашиот труд.
  (handshake)(handshake)(handshake)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Нели до 29? (think)
  Закаснив малку но ај ќе оставиме за другиот број : ))
  Прекрасно издание,одлична содржина.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Напнавте со сектите, не е смешно повеќе.
  Другово одлично. :)
   
  На Electra и Makedonec им се допаѓа ова.
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Има секташи на форумов, да не речат после запоставени биле :-D
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Сериозно, беше смешно со таквите муабети и зафрканциите ама мислам дека е претерано веќе. Еј овој секташ е, ти од која секта си, тоа прават во сектите. Што знам, можеби само јас вака мислам, нема да е прв пат.
   
  На The Tramp, Makedonec и Electra им се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Весникот ми заглави на седмата страна и неќе да мрдне ни нагоре ни надоле :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Нема кочење. И од таблет го пуштив.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  Размрдај го компјутерот малку, ако е лап-топ премести го на другиот крај од собата, ако е персоналец врзи му една воспитна. Мора да попушти. :kafe
   
  На melpomena, Aristokrat, Хоуп* и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: