Форумска љубов | Форумски пар

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Дали ви се има случено да ви се допаѓа некој-а преку читање на негови/нејзини постови иако никогаш не сте се запознале? Мене не, но забележав денес коментари од типот 'get a room guys' . :D Дали е тоа вистинско чувство на љубов, вистинска љубов или нешто површно или можеби само гаење илузии за некоја личност, потреба за идеализирање на некој-а? Дали ви е драго кога ќе видите негов/нејзин пост, псевдоним, аватар. Дали е тоа нормално? :frantic :D

***
Сега втор дел.........Што мислите кој форумџија со која форумџивка си одговараат (според мислењата на форумот) ? :)

:sram:biggrin
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
кнајф и сара, шугр и бојка, ја и ти пхххх шалу се
мене некако највише ми се сфиѓаф мила кунис и стритчик (фаца две тачке и доларче)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Вака јас имам некои што обожавам да ги читам/пишувам и кога ги нема не знам како да објаснам досадно ми е се навикнав на нив. :rofl На пример тоа вчерашното со мене и со Sagittarius беше на мајтап. :D

А парови на форумот:
Blondie и marjan
parvati и Мила К.
Boyka и Sugar
Шмекси и Bum-Bum
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
549
629
93
Ми се случило, на еден друг форум :) Сепак, личноста е далеку постара од мене, а и далеку од достижна за мене, а и далеку од тоа дека би сакала нешто во реалниот живот. Но, добар пример е за каков партнер во животот треба да си одберам :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Јас мислам дека да...Има луѓе на форумов што ми се драги и што сакам да читам нивни мислења... :) Но некој да ми се доапѓа онака баш па и не :)

А со шмекси сме си другари и си се шалиме....На фејсбук ми е вереник ;) Хахахах