Фламенко (шпанска/латино) музика | Црнобело Форум

Фламенко (шпанска/латино) музика

viktor cvetic

Нов член
19 февруари 2012
8
7
3
29
Skopje
Решив да ја отворам темава чисто од интересирање бидејќи ја свирам оваа музика , дали има некоји љубители на овој тип на музика и да споделиме некој песни и искуства ...
би било добро ја да ја слушнете песнава
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Оваа омилена ми е


A исто и Gipsy Kings се добри.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,683
7,232
1,153
Big Sur
Ја здогледав темава, грев е да ја пројдам.
Постоеше период пред неколку години кога апла се загреав за фламенко, ама меракот мина ко што дојде. :D
И така беше сѐ до пролетва кога имав шанса да го гледам ова феноменално шоу во живо.
Триста пати едитирам ради видеава...
Овде се доловени слаби 10ина проценти од убавината. Просто не се опишува.
Нема кој не зјапаше замаен со подотворена уста, мислиш ко хипнотизирани мајмуни бевме.
Играчиве поседуваат таква грациозност и страст...и како истите успеваат да ги префрлат и на публиката, тоа е страшно. Буквално ти иде да зграбиш кој е најблиску до тебе и да го вртиш и вртиш дури не колабираш...мислејќи си којзнае колку си грациозен и заводлив и ти. :D
Час време минато во она што најблиску може да се опише ко рај. Вреди за секој еден цент. :x