Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација... | Црнобело Форум

Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

 • Еднаш неделно

  Гласови: 8 6.8%
 • 3-5 пати неделно

  Гласови: 62 52.5%
 • Секој ден во неделата

  Гласови: 28 23.7%
 • Не вежбаам воопшто

  Гласови: 20 16.9%

 • Вкупно гласале
  118

li..na

Нов член
18 февруари 2013
6
5
3
29
Супер се разбираме, добар е тренингот...солидно. Е сега уште ако може да ни кажеш како се исхрануваш па да ти помогнеме зошто тоа ти е 70% од постигнување на целта.

Во 7 часот наутро млеко со житарици или двопек маргарин и мармалад , во 9 јаболко или банана или др вид овошје , во 12 бидејки сум на работа јадам тост со интегрален леб , кога сум дома ориз со зеленчуци , печен компир со јогурт , нешто готвено , во 15 пијам кафе без шеќер , во 17 вежбам , во 19 јадам салата или овошје , супа , нешто полесна храна , истовремено пијам и мн вода
 

li..na

Нов член
18 февруари 2013
6
5
3
29
Од грицки кикиритки најмногу но во одредени количини, благо јадам после вежбање во 9 или 15 часот со кафето ;)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Уф каква грешка...наместо да си ги спојам мислењата си ги избришав, но ете не ме мрзи пак да ти одговорам.

Маргаринот насабајле исфрли го, јади си млеко со овес или мусли, земај си на работа исто така млеко или јогурт.

Кикириките ти се доста калорчни би било подобро да ги јадеш до 3 часот некаде, не покасно, исто и со чоколадото добро ти е, но во одредени коичини после тренинг прост шеќер.
 

li..na

Нов член
18 февруари 2013
6
5
3
29
Уф каква грешка...наместо да си ги спојам мислењата си ги избришав, но ете не ме мрзи пак да ти одговорам.

Маргаринот насабајле исфрли го, јади си млеко со овес или мусли, земај си на работа исто така млеко или јогурт.

Кикириките ти се доста калорчни би било подобро да ги јадеш до 3 часот некаде, не покасно, исто и со чоколадото добро ти е, но во одредени коичини после тренинг прост шеќер.
Во ред , благодарам продолжувам со вежбање , а за колку време би се покажале резултати со овој начин на вежбање и исхрана
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Во ред , благодарам продолжувам со вежбање , а за колку време би се покажале резултати со овој начин на вежбање и исхрана

Кај секого е различно, зависи од тоа колку ќе спиеш, генетски предиспозиции, кај некого сака повеќе мака и труд кај некого помалку...Твое е да вежбаш, без разлика кога и да дојдат резултатите треба да бидеш упорна :) Не заборавај вежбаш за себе, за подобро здравје, подобар изглед, повеќе самодоверба.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: li..na

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
(nod)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Трајче дај некоја слика стави да видиме колку си се развил...во мисла не ставаш|-(
сигурно си вака (muscle) :D

Хахаха, body is under construction, чекај на Лето ќе има слики :sreken Моментало сменив, до сега јадев по 3200 калории, моментално сум на 3600, а за 2 недели на 4000, па после тоа ќе почнам да намалувам и до Лето да биде таман :)
 

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
Хахаха, body is under construction, чекај на Лето ќе има слики :sreken Моментало сменив, до сега јадев по 3200 калории, моментално сум на 3600, а за 2 недели на 4000, па после тоа ќе почнам да намалувам и до Лето да биде таман :)
Aман бе и калории броиш... шо се замараш толку мн со прерачунки вежбај си кркај си и расти си ! :D
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Aман бе и калории броиш... шо се замараш толку мн со прерачунки вежбај си кркај си и расти си ! :D

Не ги бројам ги знам на памет, и не е само колку калории се на број, туку од кои извори доаѓаат. Моментално 350 јагленидхиртати, 180 грама протеин и 90 грама масти :))