1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмски клуб

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Хоуп*, 7 ноември 2014.

 1. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Ете и еден филмски клуб каде како што кажав во сдк секој понеделник еден член (како си доаѓа на ред по листава) ќе кажува предлог филм кој до крајот на неделата ќе треба да биде изгледан, и петок, сабота и недела ќе имаме заедничко коментирање во врска со него.

  Може да бирате што душа ви сака, филмови од сите жанрови и години, црнобели, во боја, неми, мјузикли, документарци...

  Е сега, пожелно е да се чекаат деновите за коментирање ако сте го изгледале филмот пред некој член (или одамна ви е изгледан) , за да не се спојлерисуваат другите што сакаат да го гледаат покасно во текот на неделата.
  За сега заинтересираните се (сме) овие, и по овој ред ќе течат предлозите.
  *Во спојлер е историјата на предложени филмови.

  MissChievous Saladin
  01. Хоуп
  02. Altaïr LittleButterfly
  03. Outridеr
  BlackTulip
  04.Io Sono
  05. Knife
  06. Luckky
   
  #1 Хоуп*, 7 ноември 2014
  Последна промена: 6 јануари 2016
  На BlackTulip, Luckky, Loyal и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мисли, мисли, сфатив дека ова е тешка задача за мене. :zelen Како да ви трефнам филм што на сите би ви се допаднал или барем би сакале да го изгледате? Претпоставувам дека очекувате за предлог можеби некој постар филм, некоја класика, но сепак чепкајќи низ мојата watchlist на IMDb се решив за...

  Horns. Кога го изгледав трејлерот уште пред месец дена, си помислив: "Како е можно Даниел Редклив да избере да глуми во толку ретардиран филм?". Значи, главната улога ја има Daniel Radcliffe (кој е во принцип главната причина зошто му давам на филмов шанса, I kinda like him). Режисерот е Alexandre Aja (The Hills Have Eyes, Mirrors) што значи филмот би требало да е хорор (иако можеби и не изгледа така од трејлерот). Две личности кои многу тешко се задоволуваат со филм и им верувам на вкусот и зборот ми го рекоа истото отткако го изгледа филмот: "Мислев дека ќе биде тотално с***е, но испадна дека има уствари јака приказна, а особено добар крај". Плус, филмот е апла нов. Така да, ете нека биде тој.

  Еве и трејлерче да не се мачите да барате:  Линк за симнување во случај ако не можете да најдете. Have fun! [​IMG]
   
  На antonio и Хоуп* им се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  И сега...за филмов ќе се коментира дур наредниот викенд?
   
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Како сакате вие, ако сакате два филма неделно ќе гледаме. Еве кажете како сакате па ќе се смени не е проблем.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас сум против два филма, нема да можам да ги изгледам.
  Сега значи секој петок ќе предложуваме така? :)
   
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Вака.. Секој понеделник членот што е на ред ќе си предложува филм. Петок, сабота и недела ќе се коментира филмот, да не се мешаат предлозите во муабетите. Останува на тоа што е пишано во воведот, од понеделник спуштајте го, гледајте го, спремете се за Horns.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Најубаво да си остане се како што е напишано во воведот. Ете за старт имате 2 дена плус за гледање на филмот. :D
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Разбрав сега. Уште вечер ќе го гледам филмот. Иначе мислам дека би било добро ако се предложи филм кој не го гледал ни тој што предложува. :)
   
  На Хоуп* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  И јас се пријавувам :kafe
  Инаку не е лош филмов, понеделник ќе напишам шо и како :)
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не во понеделник, следниот петок треба да напишеш. :)
   

Сподели: