Филмски клуб

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Ете и еден филмски клуб каде како што кажав во сдк секој понеделник еден член (како си доаѓа на ред по листава) ќе кажува предлог филм кој до крајот на неделата ќе треба да биде изгледан, и петок, сабота и недела ќе имаме заедничко коментирање во врска со него.

Може да бирате што душа ви сака, филмови од сите жанрови и години, црнобели, во боја, неми, мјузикли, документарци...

Е сега, пожелно е да се чекаат деновите за коментирање ако сте го изгледале филмот пред некој член (или одамна ви е изгледан) , за да не се спојлерисуваат другите што сакаат да го гледаат покасно во текот на неделата.
За сега заинтересираните се (сме) овие, и по овој ред ќе течат предлозите.
*Во спојлер е историјата на предложени филмови.

MissChievous Saladin
01. Хоуп
02. Altaïr LittleButterfly
03. Outridеr
BlackTulip
04.Io Sono
05. Knife
06. Luckky
 
Последна промена:

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мисли, мисли, сфатив дека ова е тешка задача за мене. :zelen Како да ви трефнам филм што на сите би ви се допаднал или барем би сакале да го изгледате? Претпоставувам дека очекувате за предлог можеби некој постар филм, некоја класика, но сепак чепкајќи низ мојата watchlist на IMDb се решив за...

Horns. Кога го изгледав трејлерот уште пред месец дена, си помислив: "Како е можно Даниел Редклив да избере да глуми во толку ретардиран филм?". Значи, главната улога ја има Daniel Radcliffe (кој е во принцип главната причина зошто му давам на филмов шанса, I kinda like him). Режисерот е Alexandre Aja (The Hills Have Eyes, Mirrors) што значи филмот би требало да е хорор (иако можеби и не изгледа така од трејлерот). Две личности кои многу тешко се задоволуваат со филм и им верувам на вкусот и зборот ми го рекоа истото отткако го изгледа филмот: "Мислев дека ќе биде тотално с***е, но испадна дека има уствари јака приказна, а особено добар крај". Плус, филмот е апла нов. Така да, ете нека биде тој.

Еве и трејлерче да не се мачите да барате:


Линк за симнување во случај ако не можете да најдете. Have fun!
 
  • Like
Реакции: antonio and Хоуп*

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
И сега...за филмов ќе се коментира дур наредниот викенд?
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Јас сум против два филма, нема да можам да ги изгледам.
Сега значи секој петок ќе предложуваме така? :)
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Вака.. Секој понеделник членот што е на ред ќе си предложува филм. Петок, сабота и недела ќе се коментира филмот, да не се мешаат предлозите во муабетите. Останува на тоа што е пишано во воведот, од понеделник спуштајте го, гледајте го, спремете се за Horns.
 
  • Like
Реакции: MissChievous

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Разбрав сега. Уште вечер ќе го гледам филмот. Иначе мислам дека би било добро ако се предложи филм кој не го гледал ни тој што предложува. :)
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
И јас се пријавувам :kafe
Инаку не е лош филмов, понеделник ќе напишам шо и како :)