Фејсбук страници

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
26
Велес
www.facebook.com
Сакам да дискутираме тука околу правењето на фејсбук страници, нели имате приметено колку се досадни и народот го прават малоумен или "однесен од ветерот" со тие страници

"Погледнете како Саваш ке го убие Јавус од Љубов и Казна (ВИДЕО)"
"Сподели и фејсбук ќе донира 1 долар за болното бебе"
Нели претеруваат со овие работи? Имаат голема среќа што фејсбук не ги гледа и копчето пријави што воопшто не работи јас незнам за што им се лајковите навистина е жално каква е генерацијава што доаѓа :|
 

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Сакам да дискутираме тука околу правењето на фејсбук страници, нели имате приметено колку се досадни и народот го прават малоумен или "однесен од ветерот" со тие страници

"
Погледнете како Саваш ке го убие Јавус од Љубов и Казна (ВИДЕО)"
"Сподели и фејсбук ќе донира 1 долар за болното бебе"
Нели претеруваат со овие работи? Имаат голема среќа што фејсбук не ги гледа и копчето пријави што воопшто не работи јас незнам за што им се лајковите навистина е жално каква е генерацијава што доаѓа :|
Се согласувам со твоео мислење CyberKnight и јас не разбирам за што им служат лајковите.
Е ај еден лајк ако може на страната плис
Благодарам однапред.
 
  • Like
Реакции: Baronessa

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Леле кога ќе сфатат овие глупави фејсбук корисници дека тоа споделувањето на слики од болни деца не е хуманитарна акција, нема да се донираат пари, туку тоа се злоупотреби на слики од болни деца и замки од страна на хакерите по фб и вируси. Ама луѓево немаат мозок бре, се што ќе видат ајде лајк, па демек хуманитарци се. А за тоа лајковите по слики што молат, чуден начин на хранење на егото.:rolleyes:
 
  • Like
Реакции: JaMi

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,741
2,356
1,123
www.crnobelo.com
Ќе помине и тоа. Знаете како е со македончето, се ново што ќе искочи мора да се злоупотреби до даска.
Тоа е и една од причините што немаме Paypal во Македонија.
 
  • Like
Реакции: CyberKnight

CofD

Нов член
22 февруари 2012
23
9
3
Ако имаш фб страница со странски фанови може пари да се направат преку неа па тоа разбирам зошто некој би направил, а и македонска можеш да си рекламираш ако имаш вебсајт или јутјуб видеа. (тоа си е ОК)
Иначе тоа со бебињата стварно ме нервира, како прво како би било тоа од споделување да добива по 5 центи,како би доаѓале парите на сметка - значи чиста измислица ама тоа е некој луѓе се со пониска интелегенција и споделуваат. 2-ро треба 20 души да споделат (ко демек) за да се добие 1 денар што значи за 1000-2000 евра ехееее треба да споделат бројка на луѓе колку што нема корисници. 3-то зошто нема телефон за донации или пак жиро сметка ова она многу побрзо би се собрала сумата (ама па ќе кажам не се доволно интелегентни за да сфатат дека е лага). И 4-ТО И НАЈВАЖНО: Па греота се тие деца од сликата на нив да собирате лајкови, а тие боледуваат од тешки болести,тумори итн. Веќе гадно ми е да ги гледам тие слики :S
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
порано бев админ на страници, кои самите ги основав. Дел ми се избришани, дел сеуште постојат, само се без содржина :)
сега гледам го тупат со такви страници од типот кој кој убил.....
 

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Сакам да дискутираме тука околу правењето на фејсбук страници, нели имате приметено колку се досадни и народот го прават малоумен или "однесен од ветерот" со тие страници

"Погледнете како Саваш ке го убие Јавус од Љубов и Казна (ВИДЕО)"
"Сподели и фејсбук ќе донира 1 долар за болното бебе"


Нели претеруваат со овие работи? Имаат голема среќа што фејсбук не ги гледа и копчето пријави што воопшто не работи јас незнам за што им се лајковите навистина е жално каква е генерацијава што доаѓа :|
поголеми глупости од овие, нема.
 

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
Јас менаџирам повеќе од 10 страници, и затоа го држам профилот, заради страниците.
а вакви прости работи Саваш, Вахиде, Жехеразад, не Опседнати се децата со Тие турски серии