1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук страници

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од CyberKnight, 15 февруари 2012.

1. CyberKnight

CyberKnight Полноправен Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    51
    Допаѓања:
    41
    Сакам да дискутираме тука околу правењето на фејсбук страници, нели имате приметено колку се досадни и народот го прават малоумен или "однесен од ветерот" со тие страници

"Погледнете како Саваш ке го убие Јавус од Љубов и Казна (ВИДЕО)"
    "Сподели и фејсбук ќе донира 1 долар за болното бебе"
    Нели претеруваат со овие работи? Имаат голема среќа што фејсбук не ги гледа и копчето пријави што воопшто не работи јас незнам за што им се лајковите навистина е жално каква е генерацијава што доаѓа :|

2. Sara

Sara Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    116
    Допаѓања:
    116
    Се согласувам со твоео мислење CyberKnight и јас не разбирам за што им служат лајковите.

На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Клара

Клара Полноправен Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    80
    Допаѓања:
    58
    Леле кога ќе сфатат овие глупави фејсбук корисници дека тоа споделувањето на слики од болни деца не е хуманитарна акција, нема да се донираат пари, туку тоа се злоупотреби на слики од болни деца и замки од страна на хакерите по фб и вируси. Ама луѓево немаат мозок бре, се што ќе видат ајде лајк, па демек хуманитарци се. А за тоа лајковите по слики што молат, чуден начин на хранење на егото.:rolleyes:

На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ipopovski

ipopovski Админ
    Член на администрација

Зачленет на:
    30 септември 2011
    Мислења:
    1,739
    Допаѓања:
    2,349
    Ќе помине и тоа. Знаете како е со македончето, се ново што ќе искочи мора да се злоупотреби до даска.
    Тоа е и една од причините што немаме Paypal во Македонија.

На CyberKnight му/ѝ се допаѓа ова.
  5. CofD

CofD Нов член

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    23
    Допаѓања:
    9
    Ако имаш фб страница со странски фанови може пари да се направат преку неа па тоа разбирам зошто некој би направил, а и македонска можеш да си рекламираш ако имаш вебсајт или јутјуб видеа. (тоа си е ОК)
    Иначе тоа со бебињата стварно ме нервира, како прво како би било тоа од споделување да добива по 5 центи,како би доаѓале парите на сметка - значи чиста измислица ама тоа е некој луѓе се со пониска интелегенција и споделуваат. 2-ро треба 20 души да споделат (ко демек) за да се добие 1 денар што значи за 1000-2000 евра ехееее треба да споделат бројка на луѓе колку што нема корисници. 3-то зошто нема телефон за донации или пак жиро сметка ова она многу побрзо би се собрала сумата (ама па ќе кажам не се доволно интелегентни за да сфатат дека е лага). И 4-ТО И НАЈВАЖНО: Па греота се тие деца од сликата на нив да собирате лајкови, а тие боледуваат од тешки болести,тумори итн. Веќе гадно ми е да ги гледам тие слики :S

6. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    порано бев админ на страници, кои самите ги основав. Дел ми се избришани, дел сеуште постојат, само се без содржина :)
    сега гледам го тупат со такви страници од типот кој кој убил.....

7. Armagoddamn

Armagoddamn Истакнат Член

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    поголеми глупости од овие, нема.

8. Armagoddamn

Armagoddamn Истакнат Член

Зачленет на:
    28 октомври 2015
    Мислења:
    162
    Допаѓања:
    33
    Јас менаџирам повеќе од 10 страници, и затоа го држам профилот, заради страниците.
    а вакви прости работи Саваш, Вахиде, Жехеразад, не Опседнати се децата со Тие турски серии

Сподели: