1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фејсбук страници

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од CyberKnight, 15 февруари 2012.

 1. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Сакам да дискутираме тука околу правењето на фејсбук страници, нели имате приметено колку се досадни и народот го прават малоумен или "однесен од ветерот" со тие страници

  "Погледнете како Саваш ке го убие Јавус од Љубов и Казна (ВИДЕО)"
  "Сподели и фејсбук ќе донира 1 долар за болното бебе"
  Нели претеруваат со овие работи? Имаат голема среќа што фејсбук не ги гледа и копчето пријави што воопшто не работи јас незнам за што им се лајковите навистина е жално каква е генерацијава што доаѓа :|
   
 2. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Се согласувам со твоео мислење CyberKnight и јас не разбирам за што им служат лајковите.
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Клара

  Клара Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  58
  Леле кога ќе сфатат овие глупави фејсбук корисници дека тоа споделувањето на слики од болни деца не е хуманитарна акција, нема да се донираат пари, туку тоа се злоупотреби на слики од болни деца и замки од страна на хакерите по фб и вируси. Ама луѓево немаат мозок бре, се што ќе видат ајде лајк, па демек хуманитарци се. А за тоа лајковите по слики што молат, чуден начин на хранење на егото.:rolleyes:
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Ќе помине и тоа. Знаете како е со македончето, се ново што ќе искочи мора да се злоупотреби до даска.
  Тоа е и една од причините што немаме Paypal во Македонија.
   
  На CyberKnight му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CofD

  CofD Нов член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  9
  Ако имаш фб страница со странски фанови може пари да се направат преку неа па тоа разбирам зошто некој би направил, а и македонска можеш да си рекламираш ако имаш вебсајт или јутјуб видеа. (тоа си е ОК)
  Иначе тоа со бебињата стварно ме нервира, како прво како би било тоа од споделување да добива по 5 центи,како би доаѓале парите на сметка - значи чиста измислица ама тоа е некој луѓе се со пониска интелегенција и споделуваат. 2-ро треба 20 души да споделат (ко демек) за да се добие 1 денар што значи за 1000-2000 евра ехееее треба да споделат бројка на луѓе колку што нема корисници. 3-то зошто нема телефон за донации или пак жиро сметка ова она многу побрзо би се собрала сумата (ама па ќе кажам не се доволно интелегентни за да сфатат дека е лага). И 4-ТО И НАЈВАЖНО: Па греота се тие деца од сликата на нив да собирате лајкови, а тие боледуваат од тешки болести,тумори итн. Веќе гадно ми е да ги гледам тие слики :S
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  порано бев админ на страници, кои самите ги основав. Дел ми се избришани, дел сеуште постојат, само се без содржина :)
  сега гледам го тупат со такви страници од типот кој кој убил.....
   
 7. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  поголеми глупости од овие, нема.
   
 8. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  Јас менаџирам повеќе од 10 страници, и затоа го држам профилот, заради страниците.
  а вакви прости работи Саваш, Вахиде, Жехеразад, не Опседнати се децата со Тие турски серии
   

Сподели: