Фетишизам

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Значењето на фетиш не знам зошто е изменето, но една докторка ми објасни на следниов начин што е фетиш , за кој сите се фалиме демек го имаме (во сексуална конотација) за одредени делови од телото, или не знам што таму, штикли, длабок глас, стапала и не знам што таму.
Фетиш, објаснето од сексуален аспект би било на пример кога вашиот дечко има фетиш на чипкана долна облека. Тој започнува предигра , ве соблекува се до моментот кога не ги извади вашите чипкани гаќички од вас, и со нив си замине во ВЦ и целата работа ја завршува сам со вашите гаќички.
Според оваа дефиниција , не немам фетиш. Може да ми се некои делови од машкото тело по секси од другите, но тоа не би било фетиш.
Извртено е значењето на зборот. Воопшто не е позитивна работа да има некој фетиш кон нешто.
 

poslusen

Староседелец
8 јануари 2016
40
9
1,018
36
Мене фетиш ми се повеќе нешта, се мислев и дали да напишам, ама ајде, да не биде табу тема, да се знае и кај нас што се се развива(и негативн и позитивни работи). Обожавам feetfetish и feetslave. Женски стапала и нозе, сакам да ги лижам, мирискам, бакнувам преку хулахопки, чорапки, хеланки, боси...да им ги лижам и штиклите, чизмите, патиките...И се тоа да ми наредува да правам и да ми се смее, исмева, зафркава. Многу ме возбудува да ме понижува како ќе сака, да ме зафркава, исмева. Сакам да ме врзува за врат со хулахопките да лазам, да јадам од под како кученце, да лазам по нејзините нозе. Може да ме користи и како столче за домарање на нозете кога гледа тв. Да ги примам во уста хулахопките или чорапките, ако треба и да спијам со нив во уста. Може ако сака да ме јава како коњче, да чистам по собите, дури и нејзиното wc, да и слугувам, да и се обракам со Господарка. Да ме мава шамари, плукање, врзување да не можам да мрднам, да ползам како црв. И се тоа како забава и игра, и секако дискретно. Ако им е на некои девојки интересно нешто, нека повелат.
 
  • Like
Реакции: Weed_lover