Фан клуб на Арсенал

oneil

Истакнат Член
17 февруари 2012
7
7
303
32
како прво преку глава ми е од такви како тебе кои пред се ги ценат скапите трансфери над младите таленти и убавината на фудбалската игра. од година во година фудбалот низ светот е се полош и полош? зошто? земи ги за пример Барселона и Реал Мадрид од Шпанија и погледни назад 20-30 години кој што и како освојувал... погледни го каков беше Челзи пред 10 години каков е во последните 5. Манчестер Сити од пред 2 години, Интер последниве 2 години, Јувентус, Монако, Панатенаикос, Анжи сега, Рома, Малага, Зенит, клубовите од арапските земји итн... каде е магијата на играта? Ја снемува! Само уште неколку клубови во светот ја негуваат вистинската вредност и традиција на играта а меѓу тие е и Арсенал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Thrashbt and Rusty

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
West+Bromwich+Albion+v+Arsenal+Premier+League+9BoBGPswV85l.jpg


He is my man (inlove)
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Леле тема сте имале! :eek:

Каква збрка се направи овој преоден рок, аман веќе. Мило ми е што заврши тоа со РВП.
После сè што се случуваше, еве една слика што навистина ми се допадна.

304668_349873355088395_824380037_n.jpg

П.С. Од една страна сакам Арсенал да освои трофеј сезонава, чисто за инает на Ван Перси, ама од друга страна не сакам зашто ќе пропадне страницава. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
527219_396192380435687_451466921_n.jpg


:rofl

Инаку, во времето на Анри имав скриени симпатии кон тимов ама после Анри си дојде во Барселона и симпатиите ги снема. :)
Глупаво е тоа што го направи Ван Перси и се префрли во може да се каже најголемиот ривал. Сепак Арсенал летово доведе тројца одлични играчи кои би требало добро да се снајдат. Според мене немаат шанси за титула, но пак како и претходните неколку сезони ќе се борат за 3то/4то место.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
527219_396192380435687_451466921_n.jpg


:rofl

Инаку, во времето на Анри имав скриени симпатии кон тимов ама после Анри си дојде во Барселона и симпатиите ги снема. :)
Глупаво е тоа што го направи Ван Перси и се префрли во може да се каже најголемиот ривал. Сепак Арсенал летово доведе тројца одлични играчи кои би требало добро да се снајдат. Според мене немаат шанси за титула, но пак како и претходните неколку сезони ќе се борат за 3то/4то место.
A финтава со сликава е? За да се тролаат фановите на арсенал?? |-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Ете го и Македончето во Арсенал. Мило ќе ми е ако успее во Европа детево.

205898_354117134664017_735609739_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati