Фан Клуб: Милан

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
:D Јако е.

Жал ми е сега што пишав така за Милан вчера. Ајде во купот сега ќе ги победат карпите. А зошто да не па и Рома во сабота. :p
Ќе изгуби Рома 0:1. Минимално ама доволно. :)
А тие уличарите Карпи ќе си го добијат за сите. 3-4 голови ќе примат.
 
Последна промена:

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ќе изгуби Рома 0:1. Минимално ама доволно. :)
А тие уличарите Карпи ќе си го добијат за сите. 3-4 голови ќе примат.
И тоа и тоа нерешено. И со Карпи ако имаме малце среќа, во продолжение да си дадат автогол карпиве, па да се порадуваме до следната утакмица и толку од Милан во купот.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И тоа и тоа нерешено. И со Карпи ако имаме малце среќа, во продолжение да си дадат автогол карпиве, па да се порадуваме до следната утакмица и толку од Милан во купот.
Е што толку? Има повредени некои? Со Болоња беше само лош ден, не ја гледав за да знам како играа ама изгледа не им бил денот. Со Рома е друго, исто и со Карпи, нема шанси нерешено. :)
 
Последна промена:

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Е што толку? Има повредени некои? Со Верона беше само лош ден, не ја гледав за да знам како играа ама изгледа не им бил денот. Со Рома е друго, исто и со Карпи, нема шанси нерешено. :)
Пa тaкa игрaaт сите. Кo пoвредени. Рaчунaј ги сите пoвредени. Сo Бoлoњa игрaa пoследнo aкo мислеше нa тoa. Сo Рoмa aкo имaaт среќa бaрем пoрaзoт сo пoмaлце гoлoви дa биде, a сo Кaрпи нерешенo 10000%.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пa тaкa игрaaт сите. Кo пoвредени. Рaчунaј ги сите пoвредени. Сo Бoлoњa игрaa пoследнo aкo мислеше нa тoa. Сo Рoмa aкo имaaт среќa бaрем пoрaзoт сo пoмaлце гoлoви дa биде, a сo Кaрпи нерешенo 10000%.
Да де Болоња, не знам од кај Верона ми дојде, изгледа и за нив треба да навивам. :)
Што знам иначе, јас сум оптимист за со Рома, добро можеби не победа, да не претерувам и јас, ама нерешено може, ако им играат досадна утакмица и 0:0 да извадат, иако мислам дека ќе дадеме некој гол на среќа и сите назад после. :)
За со Карпи не ни мислам на пораз или нерешено.