ФИЛЕМАТОФОБИЈА-страв од бакнување

stojna

Нов член
8 јуни 2015
1
0
1
Philematophobia често произлегува од културни или верски верувања (дека актот е грешен).
Второ, некои случаи на стравот на бакнување може да потекнуваaт од минато сексуално насилство. Жртви на силување, сексуална злоупотреба или напади. постојат луѓе кои би можеле да се плашат од бакнување, бидејќи тие се плашат од емоционално или сексуално поврзување со тој што се бакнуваат.
Луѓето со прекумерна страв од бактерии, болест или болест исто така може да се најде бакнување доволно за да се згрозени одбивна или исплашени за тоа.

Дали некој ја има оваа фобија и како се справува со неа?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Philematophobia често произлегува од културни или верски верувања (дека актот е грешен).
Второ, некои случаи на стравот на бакнување може да потекнуваaт од минато сексуално насилство. Жртви на силување, сексуална злоупотреба или напади. постојат луѓе кои би можеле да се плашат од бакнување, бидејќи тие се плашат од емоционално или сексуално поврзување со тој што се бакнуваат.
Луѓето со прекумерна страв од бактерии, болест или болест исто така може да се најде бакнување доволно за да се згрозени одбивна или исплашени за тоа.

Дали некој ја има оваа фобија и како се справува со неа?
Има има..ете Outrajderon може најубаво да раскаже за симптомите.
 
  • Like
Реакции: corki

beautifull liar

Староседелец
15 април 2015
23
5
1,003
27
jas gi razbiram tie so se gadat od baknuvanje,i jas se gadev dur ne ja baknav 'pravata' licnost :D
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,161
1,133
Јас еве имам фобија од вакви теми. Справување со рисајкл бин.
Има илјадници видови на фобии, кај ќе е крајот со отварање на тема за секоја..