1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Упорната добрина го победува и најтврдото срце

Дискусија во форумот 'Рисајкл Бин' започната од Azao tie, 18 ноември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Azao tie

  Azao tie Нов член

  Зачленет на:
  6 октомври 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите итно ми треба една писмена работа, ке ве молам ако можете да ми помогнете благодарам
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Potrudise samiot. Mislam deka imas interesna tema.
   
 3. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Јас ќе ти помогнам.

  Бев толку добар и ја освоив, а таа со толку тврдо срце. И го омекнав. Се разбуди еден ден, а таа сеуште нерасонета, гледајќи низ пенџере како дува ветерот и вее снегот, снегулките паѓаа, јас посакав да обели се` и да направам снешко, ми кажа наеднаш, само ти ми ја пополни оваа празнина и срцево ми го омекна. И така јас бев многу добар и го победив најтврдото срце. Крај. :)

  Мислам, вака започни... понатаму потруди се сам, не може све јас :D :D :D
   
  На Azao tie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Azao tie

  Azao tie Нов член

  Зачленет на:
  6 октомври 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
   
 5. minion

  minion Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 мај 2018
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  7
  До кога бе вака, ајде да е некоја претешка тема па да разберам да се побара помош малце, ама на вакви теми ли да се бара и тоа уште цел состав де бе толку ли се нема воља и имагинација да се напише една обична писмена работа.
  Ама како, полесно напраи една тема и ќе се најде некој да напише, е како да не. :rolleyes::rolleyes:
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Azao tie

  Azao tie Нов член

  Зачленет на:
  6 октомври 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Ako znaes da pomognes napisi, i ne mi kazuaj mnogu ovde ti dva zbora neznaes da napisis ne pa pismena da sostavis nepismen nemoze da napisi pismena (vazi za tebe)

  KOJ DRUG TI IMAA KAZHANO OTI SI GLUPA?
   
  #6 Azao tie, 11 декември 2018
  Последна промена од модератор: 11 декември 2018
 7. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Кажувај*, не знаеш*, напишеш*, не може*, има*
  И тон пропуштена интерпункција. Со ваков кривопис и вреѓање, не се добива помош.
  А, пошто е стара тема и веројатно писмената прошла, нема потреба од темава.
  Канта.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: