Упорната добрина го победува и најтврдото срце

Статус
Затворена за нови мислења.

Azao tie

Нов член
6 октомври 2018
6
1
3
Здраво на сите итно ми треба една писмена работа, ке ве молам ако можете да ми помогнете благодарам
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
28
Скопје
Здраво на сите итно ми треба една писмена работа, ке ве молам ако можете да ми помогнете благодарам
Јас ќе ти помогнам.

Бев толку добар и ја освоив, а таа со толку тврдо срце. И го омекнав. Се разбуди еден ден, а таа сеуште нерасонета, гледајќи низ пенџере како дува ветерот и вее снегот, снегулките паѓаа, јас посакав да обели се` и да направам снешко, ми кажа наеднаш, само ти ми ја пополни оваа празнина и срцево ми го омекна. И така јас бев многу добар и го победив најтврдото срце. Крај. :)

Мислам, вака започни... понатаму потруди се сам, не може све јас :D :D :D
 
  • Like
Реакции: Azao tie

Azao tie

Нов член
6 октомври 2018
6
1
3
Јас ќе ти помогнам.

Бев толку добар и ја освоив, а таа со толку тврдо срце. И го омекнав. Се разбуди еден ден, а таа сеуште нерасонета, гледајќи низ пенџере како дува ветерот и вее снегот, снегулките паѓаа, јас посакав да обели се` и да направам снешко, ми кажа наеднаш, само ти ми ја пополни оваа празнина и срцево ми го омекна. И така јас бев многу добар и го победив најтврдото срце. Крај. :)

Мислам, вака започни... понатаму потруди се сам, не може све јас :D :D :D
 

minion

Истакнат Член
18 мај 2018
12
7
103
До кога бе вака, ајде да е некоја претешка тема па да разберам да се побара помош малце, ама на вакви теми ли да се бара и тоа уште цел состав де бе толку ли се нема воља и имагинација да се напише една обична писмена работа.
Ама како, полесно напраи една тема и ќе се најде некој да напише, е како да не. :rolleyes::rolleyes:
 
  • Like
Реакции: Ballet is my life

Azao tie

Нов член
6 октомври 2018
6
1
3
Ako znaes da pomognes napisi, i ne mi kazuaj mnogu ovde ti dva zbora neznaes da napisis ne pa pismena da sostavis nepismen nemoze da napisi pismena (vazi za tebe)

До кога бе вака, ајде да е некоја претешка тема па да разберам да се побара помош малце, ама на вакви теми ли да се бара и тоа уште цел состав де бе толку ли се нема воља и имагинација да се напише една обична писмена работа.
Ама како, полесно напраи една тема и ќе се најде некој да напише, е како да не. :rolleyes::rolleyes:
KOJ DRUG TI IMAA KAZHANO OTI SI GLUPA?
 
Последна промена од модератор:

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Ako znaes da pomognes napisi, i ne mi kazuaj mnogu ovde ti dva zbora neznaes da napisis ne pa pismena da sostavis nepismen nemoze da napisi pismena (vazi za tebe)


KOJ DRUG TI IMAA KAZHANO OTI SI GLUPA?
Кажувај*, не знаеш*, напишеш*, не може*, има*
И тон пропуштена интерпункција. Со ваков кривопис и вреѓање, не се добива помош.
А, пошто е стара тема и веројатно писмената прошла, нема потреба од темава.
Канта.
 
Статус
Затворена за нови мислења.