Убијци на животни | Црнобело Форум

Убијци на животни

Marko Ilievski

Нов член
5 декември 2019
1
0
1
20
На 2. Декември оваа година во мојот двор. ВО ДВОР. Беше отруено моето мило куче. Тоа беше едно среќно поточно среќна и многу мила. Беше чувар на куќата од расата белгиски овчар. Беше пуштена по дворот и трчаше постојано. Тој ден бев излезен околу 7часот а таа беше пуштена како и секогаш. Некој чекал ние да излеземе и веднаш нешто и дал некој отров некоја јака доза. Кога се вративме веќе беше мртва. Не можете да верувате како се чувствувам во моментот. Таа ми беше се , ми беше најдобра пријателка и знам дека сега ме гледа од некаде. Истото му се случи и на комшијата подолу и на уште еден. Оваа се случува во Куманово поточно улица Тоде Думба. И да вртевме на полиција и не сакаше да дојде. Каква е таа полиција ви се молам.
Се надевам дека повторно ќе се видам со неа ако не на овој свет на другиот
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,786
801
1,133
Skopje
На 2. Декември оваа година во мојот двор. ВО ДВОР. Беше отруено моето мило куче. Тоа беше едно среќно поточно среќна и многу мила. Беше чувар на куќата од расата белгиски овчар. Беше пуштена по дворот и трчаше постојано. Тој ден бев излезен околу 7часот а таа беше пуштена како и секогаш. Некој чекал ние да излеземе и веднаш нешто и дал некој отров некоја јака доза. Кога се вративме веќе беше мртва. Не можете да верувате како се чувствувам во моментот. Таа ми беше се , ми беше најдобра пријателка и знам дека сега ме гледа од некаде. Истото му се случи и на комшијата подолу и на уште еден. Оваа се случува во Куманово поточно улица Тоде Думба. И да вртевме на полиција и не сакаше да дојде. Каква е таа полиција ви се молам.
Се надевам дека повторно ќе се видам со неа ако не на овој свет на другиот

@Marko Ilievski abe drugar,uste li so tie muabeti kakva e policijata,brzata pomos itn,ti gledas nemame drzava,a baras policija,tuka veke nema zelka za sarma,a ne pravda,eve jas ke ti kazam eden sovet (resenie) za vo idnina da si go praktikuvas,sam da si bides policija i sud,e taka ke si gi resis rabotite sto gi smetas za nepravda,normalno ke imas nekogas problemcinja ama tie se minlivi,generalno svojot sud ti e naj siguren i ke mozes mirno da spies,se dodeka dali e krazba,nekoja situacija na ulica vo koja ne mozes da stois mirno i da te maltretira nekoj nez koj itn,a ti na seto toa se nadevas na policija i nez ti kakvi kvazi organizacii za zastita na ova ili ona NE VRSIS RABOTA,sam bratuced ke si gi resis na lice mesto,a posle oni kaj sakaat neka prijavuvaat,se drugo ti e gubenje vreme i na tvoja steta,a ova e stvarno zalno i greota sto go citam,toj koj go napravil toa decata kako paca da mu odat,tolku ke ti kazam jas
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,692
7,241
1,153
Big Sur
„Човек“ што од чиста мира и за забава или „ритуал“ може да убие животно што не е ни половина од него, ниту пак му претставува закана, е само на чекор поблиску убивањето животни да го замени со убивање луѓе.
Мислам дека не се посветува доволно внимание на овие психопати, а треба.
А, за труење не можам да вкопчам како може толку да ти пречи некое животно (посебно па ако не ти се мота по двор, туку се наоѓа на улица или парк) што единствено „решение“ ти е да го убиеш. Во секој случај станува збор за психички проблеми и бес што станува нескротлив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider