Тјунинг на Застава 101/128/Југо/Фиќо

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Со колава да земиш предизвик и да тргниш за Скопје ти е како баба да ја нашминкаш, и да ја пуштиш покрај кејон да бркат дечковци.
е со мојата застава пријателе кај се не сум бил што се не сум товарил на неа влечи немат гајле,
која кола би издржала тоа низ тоа што помина мојата.
Зимно време ги гледам овие низ село шо земале бмв си седат во место задна влеча нема ни педа мрдање :giggle
немат смрт ова џверче (bravo)
 
  • Like
Реакции: "zoki" and The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
е со мојата застава пријателе кај се не сум бил што се не сум товарил на неа влечи немат гајле,
која кола би издржала тоа низ тоа што помина мојата.
Зимно време ги гледам овие низ село шо земале бмв си седат во место задна влеча нема ни педа мрдање :giggle
Сега ме убеди дека твојата застава е подобра од моето бмв:zelen
Иначе да ти кажам право мојт и да е подобра, зш јас 10 пати го имам чукнато и канта го напрајв и многу е оштетено, не го одржувам.... а ти како што го тунираш и шо не ти знам јас, мојт и подобра да е - сериозен сум:biggrin
 
  • Like
Реакции: Legioner

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Сега ме убеди дека твојата застава е подобра од моето бмв:zelen
Иначе да ти кажам право мојт и да е подобра, зш јас 10 пати го имам чукнато и канта го напрајв и многу е оштетено, не го одржувам.... а ти како што го тунираш и шо не ти знам јас, мојт и подобра да е - сериозен сум:biggrin
за чуканје да ти кажам и мојата е неколку пати, али ефтини делови, имаш во секое време едино шо е скап бензинот
иначе за низ град не го менувам за ни една друга кола. Коа сме кај тунингот (нај јак тунинг имат напраено еден ѓупац шо живејт кај отпадон е таков 101 не сум видел до сега позади имат и спојлери ]:) ) а го имаше и спуштено :D
а за ќејф онака би земал ауди а4 од 2002 дизелче тди, или голф 5 евентуално пассат друга кола не би земал :cool:
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
Сега ме убеди дека твојата застава е подобра од моето бмв:zelen
Иначе да ти кажам право мојт и да е подобра, зш јас 10 пати го имам чукнато и канта го напрајв и многу е оштетено, не го одржувам.... а ти како што го тунираш и шо не ти знам јас, мојт и подобра да е - сериозен сум:biggrin
шо година ти е бмв ??? и шо модел