1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тјунинг на Застава 101/128/Југо/Фиќо

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Legioner, 9 јуни 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  picture2302cucj8.jpg
   
  На "zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Со колава да земиш предизвик и да тргниш за Скопје ти е како баба да ја нашминкаш, и да ја пуштиш покрај кејон да бркат дечковци.
   
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  е со мојата застава пријателе кај се не сум бил што се не сум товарил на неа влечи немат гајле,
  која кола би издржала тоа низ тоа што помина мојата.
  Зимно време ги гледам овие низ село шо земале бмв си седат во место задна влеча нема ни педа мрдање :giggle

  немат смрт ова џверче (bravo)
   
  На "zoki" и The_Mayor им се допаѓа ова.
 5. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Сега ме убеди дека твојата застава е подобра од моето бмв:zelen
  Иначе да ти кажам право мојт и да е подобра, зш јас 10 пати го имам чукнато и канта го напрајв и многу е оштетено, не го одржувам.... а ти како што го тунираш и шо не ти знам јас, мојт и подобра да е - сериозен сум:biggrin
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  за чуканје да ти кажам и мојата е неколку пати, али ефтини делови, имаш во секое време едино шо е скап бензинот
  иначе за низ град не го менувам за ни една друга кола. Коа сме кај тунингот (нај јак тунинг имат напраено еден ѓупац шо живејт кај отпадон е таков 101 не сум видел до сега позади имат и спојлери ]:) ) а го имаше и спуштено :D
  а за ќејф онака би земал ауди а4 од 2002 дизелче тди, или голф 5 евентуално пассат друга кола не би земал :cool:
   
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  шо година ти е бмв ??? и шо модел
   
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  525 тдс ...94та- крнтија:zelen
   
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  пa не би рекол кај мене има еден комшија со бмв, баш ваков модел не го дава за жива глава колата е во топ состојба :cool:
   
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: