Туторијали за шминка

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
На јутуб има прекрасни туторијали за шминка, јас нон-стоп ги гледам, 90% од профилите што ги следам се поврзани со шминката, и навистини има многу лесни и интересни туторијали.
Дали вие сте пробале да се шминкате како некоја девојка од јутуб?
Споделете омилени и интересни туторијали за шминка.

Оваа сега планирам да ја прабам, утре ке се сликам за табло, па мислам дека е доволно природна.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee, cece17 and Marrie