1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Турски/индиски/Шпански-Тема само за хејтери.

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од МериСелест, 17 февруари 2013.

 1. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Инспирирана од турско-индискиве серии...

  Еден ден „Аси“ тргна кон „Имотот на дамата“, со надеж дека таму ќе ја најде „Малечката невеста“.
  Oдејќи по патот го здогледа „Езел„, се зачуде, се прашуваше зошто не и зборува.можеби поради тоа што сеуште му ја немаше вратено книгата „Љубов и казна“.
  Продолжи да оди..но веќе губеше „Сила“, посака да му се јави на „Величенствениот“ да дојде да ја земе, барем за миг да го одвои од „Лажната принцеза“.Но баш во тој момент погледна во телефонот, и звонеше „Лале“, требаше да ја извести за свадбата на „Ифет“.Не и крена.
  Знаеше дека доаѓаат „Бурни времиња„ после таа свадба, а тоа најмалку и беше потребно, посебно во овој период „Кога лисјата паѓаат“.
  Стигна до имотот, но не ја најде невестата, се разбесни..не беше отсекогаш толкава „Бунтовничка“ но после се` и после него, во неа останаа само „Златни рани„.
  Само ја отпоздрави „Ѓумуш“, излезе од тој имот знаејќи дека само така нема да ги повреди тие „Две фамилии“..знаеше дека тука, става „Крај“ на се`. :biggrin
   
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Мислам дека малечката невеста трае 100 години :frantic
  Памтам дека бев 3та година средно кога почнаа да ја емитуваат и уште трае бе човече :mad:
  4 години да гледам некоја индиска серија треба да сум умноболна,ама ете има и такви!
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  На внуците ќе им оставам аманет да ја догледаат малечката невеста во мое име :zelen
   
  На Kitty, Outrider и melpomena им се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  Oddly enough во Англија постои серија која почнале да ја гледаат бабите на денешни млади луѓе со кои заедно и ден денес ја следат, непрекинато се снима 53 сезони и најновата епизода била 8230. по ред :D
  http://en.wikipedia.org/wiki/Coronation_Street
   
  На Roxelana и Хоуп* им се допаѓа ова.
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  2 250 епизоди има (facepalm)
  и сигурно само јас ја гледам веќе :rofl
   
 6. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Еве ме и мене овде. Сепак припаѓам во хејтерите.
  Мислам дека ваквите севтини сапуници се губење време на еден идиотски начин.
  Приказните - никакви. За синхронизацијата и глумата не коментирам, о онака знаете што мислам. Ликовите - клише. Глупости.
  300 епизоди составени од разводи, венчавки, затвори, судови, болници и други институции, и сето тоа проследено со плачена на главните ликови и некои други споредни женички и плачење дури и на злобната свекрва.
  Не ми се верува дека едно време ги гледав.(worried) Шејм он ми.
   
  На warr, Хоуп* и Saladin им се допаѓа ова.
 7. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Жива глупост. Како можете да ги гледате? Од што ги мразам сериите, сега и државите ги замразив
   

Сподели: