Турски/индиски/Шпански-Тема само за хејтери.

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Инспирирана од турско-индискиве серии...

Еден ден „Аси“ тргна кон „Имотот на дамата“, со надеж дека таму ќе ја најде „Малечката невеста“.
Oдејќи по патот го здогледа „Езел„, се зачуде, се прашуваше зошто не и зборува.можеби поради тоа што сеуште му ја немаше вратено книгата „Љубов и казна“.
Продолжи да оди..но веќе губеше „Сила“, посака да му се јави на „Величенствениот“ да дојде да ја земе, барем за миг да го одвои од „Лажната принцеза“.Но баш во тој момент погледна во телефонот, и звонеше „Лале“, требаше да ја извести за свадбата на „Ифет“.Не и крена.
Знаеше дека доаѓаат „Бурни времиња„ после таа свадба, а тоа најмалку и беше потребно, посебно во овој период „Кога лисјата паѓаат“.
Стигна до имотот, но не ја најде невестата, се разбесни..не беше отсекогаш толкава „Бунтовничка“ но после се` и после него, во неа останаа само „Златни рани„.
Само ја отпоздрави „Ѓумуш“, излезе од тој имот знаејќи дека само така нема да ги повреди тие „Две фамилии“..знаеше дека тука, става „Крај“ на се`. :biggrin
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,542
1,133
Мислам дека малечката невеста трае 100 години :frantic
Памтам дека бев 3та година средно кога почнаа да ја емитуваат и уште трае бе човече :mad:
4 години да гледам некоја индиска серија треба да сум умноболна,ама ете има и такви!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,769
5,283
1,183
Disco
На внуците ќе им оставам аманет да ја догледаат малечката невеста во мое име :zelen


Oddly enough во Англија постои серија која почнале да ја гледаат бабите на денешни млади луѓе со кои заедно и ден денес ја следат, непрекинато се снима 53 сезони и најновата епизода била 8230. по ред :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Coronation_Street
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and Хоуп*

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Еве ме и мене овде. Сепак припаѓам во хејтерите.
Мислам дека ваквите севтини сапуници се губење време на еден идиотски начин.
Приказните - никакви. За синхронизацијата и глумата не коментирам, о онака знаете што мислам. Ликовите - клише. Глупости.
300 епизоди составени од разводи, венчавки, затвори, судови, болници и други институции, и сето тоа проследено со плачена на главните ликови и некои други споредни женички и плачење дури и на злобната свекрва.
Не ми се верува дека едно време ги гледав.(worried) Шејм он ми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: warr, Хоуп* and Saladin

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
353
Жива глупост. Како можете да ги гледате? Од што ги мразам сериите, сега и државите ги замразив