Турски/индиски/Шпански-Тема само за хејтери.

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
. :D
А иначе за брковите на малечката невеста, ја и брат ми се ќе дадевме да можевме да ја упуцаме онака чисто ради забава. И двајцата не' иритираше многу :D

Eeееј да си жива и здрава за ова ме потсети.врв беше кога невестата доби куршум во чело...:patos
Како ли преживеа?100 епизоди не и ја и извадија преврската од глава што дури пожолте :patos
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Не знам за вас ама ја само турски и индиски не би гледал. Шпански би гледал чисто ради јазикот, многу сакам да го научам и сериите ми се од помош во тоа. Мавнете најавни шпици и се’ друго, уште кога го погледнете филмот знаете дека се работи за некоја бош и секојдневна тема шо не ве привлекува. Американците и Британците успеваат да спојат повеќе жанрови и интересни (секојдневни ама опишани на глобално ниво) во една серија и со тоа ни привлекуваат внимание, немам ништо лошо против тоа, но и меѓу нив има некои додадени од Сатаната.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,279
1,898
1,133
Не, бидејќи немаме квалитетни режисери.
Режисерите што ги имаме сите станале режисери со врски, кој е син на тој и тој, кој внук на тој и тој...
Младите кои што имаат талент, не можат да успејат во оваа наша држава.
Па мислам дека за вакви нискобуџетни сапуници па и не треба некој квалитетен режисер...Квалитетните режисери нема ни да му се испулат на такви сценарија...
Баш за сапуница треба некој ...да го наречам режисер во обид :D
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
Па мислам дека за вакви нискобуџетни сапуници па и не треба некој квалитетен режисер...Квалитетните режисери нема ни да му се испулат на такви сценарија...
Баш за сапуница треба некој ...да го наречам режисер во обид :D
Во право си. Моја грешка. Не сум го прочитал убаво прашањето на alba, мислев дека за серии прашува. Не дека се правдам, ама е нејзина грешка... Разликата помеѓу серија и сапуница, ја напишав во многу теми, да не се повторувам.
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Во право си. Моја грешка. Не сум го прочитал убаво прашањето на alba, мислев дека за серии прашува. Не дека се правдам, ама е нејзина грешка... Разликата помеѓу серија и сапуница, ја напишав во многу теми, да не се повторувам.
е има разлика ама сите ги нарекуваме серии и шо е моја грешка не разбрав ?
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
е има разлика ама сите ги нарекуваме серии и шо е моја грешка не разбрав ?

Тоа што ги нарекуваш серии, кога се сапуници. Не ги нарекуваме сите, туку само оние кои што не ја знаат разликата помеѓу серија и сапуница, без навреда.

Ќе се цитирам сам:
Најпросто објаснето, разликата помеѓу серија и сапуница е во бројот на епизоди. Серија си има по 60-80 епизоди (во сезона најчесто 12-20), а сапуница по 500-1000 (како на пример Малечката невеста која ја емитуваат веќе 2 години).

Еве ти примери и за американски сапуници:
http://www.imdb.com/title/tt0056758/
http://www.imdb.com/title/tt0092325/
http://www.imdb.com/title/tt0069658/
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Тоа што ги нарекуваш серии, кога се сапуници. Не ги нарекуваме сите, туку само оние кои што не ја знаат разликата помеѓу серија и сапуница, без навреда.

Ќе се цитирам сам:
Е фала со твоја помош ја открив Америка :zelen незнам како овие од сител и канал 5 не го читаат форумот па кога ги најавуваат да си ги увидат грешките
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Мене од сите Саваш ми е најубав(inlove)

хахахахаха море будала, сеа читам дури во темата.
Мене Дада Сафие од Две фамилии ми е идол :rofl и Нијази..хахахахаха
А тоа што ја гледам Малечката невеста, смеам ли да го кажам овде јавно :unsure
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
хахахахаха море будала, сеа читам дури во темата.
Мене Дада Сафие од Две фамилии ми е идол :rofl и Нијази..хахахахаха
А тоа што ја гледам Малечката невеста, смеам ли да го кажам овде јавно :unsure

Еден другар плочки редеше кај едни две жени, и само навечер одеше да работит (после работно време) и секоја вечер шехерезад ја гледаше заедно со нив...па можит 3 недели едно wc им го правеше...вероватно на гатање беа жените за да го избркет од дома им.