Турски/индиски/Шпански-Тема само за хејтери.

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
30
Скопје
Не гледам и непланирам да гледам едноставно кога тие напаѓат јас ја напуштам просторијата , а моите кои гледат поим немат ни што гледале и јас им викам де бе ја по слушање можам да ви составам епизода и не е крај на свет може две недели да не гледате и пка да знаете до каде се.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
28
Мене Езел ми беше занимлива серија. Ајде сега удрете со чифтиња :D
И овие Зет-Домазет од време на време ги погледнував,беа смешни,но не оној класичен хумор,туку од што беа глупи и дебилни беа хумористични ликовите и случките :)
Све друго,Саваш,Менделекс и дружина се за да рекламираат гаќи и капути на Бит Пазар и во Шутка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
Ај да ја свртиме тема во друг правец :zelen
Што мислиш може во мкд да се снимаат вакви серии имаме услови /можности за тоа ?
Не, бидејќи немаме квалитетни режисери.
Режисерите што ги имаме сите станале режисери со врски, кој е син на тој и тој, кој внук на тој и тој...
Младите кои што имаат талент, не можат да успејат во оваа наша држава.

А за идеи за снимање серии има многу. Пример можам да ти ги дадем романите од Горјан Петревски.
Да имавме во државава квалитетен режисер кој би направил тинеџерски серии од романите Марта, Сама и/или Исти Очи, би ги вратиле гледачите пред ТВ екраните, а не овие срање од сапуници, кои само го трујат народов, кој не сваќа дека со таа гледаност, телевизииве само прават огромен профит.
 

Рушен

Активен Член
22 октомври 2012
181
124
43
Сите глумци нека цркнат али Рушен сеуште ќе живеее, тој ќе живеее во мене и во вашите срциња. (brokenheart)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: goodgod

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Не гледам турски а уште помалку шпански или индиски серии. Кога ќе погледнете во светот на историјата Македонија како да е под шпанско,турско и индиско влијание. Никој не мрднува од телевизорот додека се под тоа заразно ропство.
Ме иритира кога на сител ќе има реклама ''Вечерва во долина на волците не пропуштајте Полат уапсен".
Баш ми е галје, сенка од телевизорот уапсен. :facepalm2
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,847
1,153
Се сеќавате ли на бразилската Жаде?
Беше сензација, беше со ужасни ефекти и катастрофа глумци, ама брате како се заразивме...
Ја дадоа на мтв 1 Ун пасо аделанте, серија за тинејџери око да ти трепне, ама немаше 20000 епизоди туку имаше 6 сезони од по 13 епизоди, и одеше само во недела навечер, а нас на Македонците таквиот распоред не ни се допаѓа. Ние сакаме брате... да гледаме серии во кои секс сцените траат 20 минути, (и тоа само до моментот на соблекување на алиштата, ради што се успорени снимки, и се тоа).
Упс, заборавив во Турските нема такви сцени, ама затоа во Аргентинските и Мексиканските имаше.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,659
5,740
1,153
Жаде не сум ја гледала,сигурно многу сум пропуштила.
Јас се сеќавам кога ја даваа Касандра на времето,нели беше меѓу првите сапуници кои од тогаш активно почнаа да се емитуваат.
Мислам дека нема некој кој не ја гледаше,па дури и сликичиња од мастики собирав од неа:D.
Кога си го погледнав споменарот од 3то,4то одд видов дека Луис Давид ми бил симпатија(inlove).
А за индискиве немам коментар:x.
Само се нервирам веќе бре, од пон-пет по цела вечер серии...било турски,шпански,индиски....за викенд гледаш пак репризи по цел ден даваат:mad:,наместо да пуштат барем некое интересно филмче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,847
1,153
Жаде не си ја гледала? Пф, јас ја гледав ради ко ќе заиграше Бајли денс кој движења ги праше чоечеее.... :biggrin
Касандра... јас се сеќавам една комшивка ја гледаше многу таа серија и еднаш дојде кај мама на кафе и и’ вика
„Леле вчера го умреа момичето, го ставија под туш и со ладна вода, како издржа пустото“...
скренаа жените во тоа време начисто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana and violetmoon

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Абе ајде, ја сфаќам да гледат постари жени шо немат попаметна работа освен шпански/турски/индиски серии и кафе муабет со комшиките околу тие серии, ама МЛАДИТЕ?!
Ја се сеќавам Касандра ја гледав и Жаде, и тоа краток период, само колку да видам шо е фрката со тие серии. После се обрнав на улицата и детските игри и сфанав дека е многу појако тоа. :D
А иначе за брковите на малечката невеста, ја и брат ми се ќе дадевме да можевме да ја упуцаме онака чисто ради забава. И двајцата не' иритираше многу :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati