Турски/индиски/Шпански-Тема само за хејтери.

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Не ме гледајте чудно за темава но сметав дека и ваква треба да има но доколку модераториоте не ја сметаат за соодветна нека ја фрлат во Рисајкл бин..

Добро...Знам дека многумина не ги поднесуваат овие серии,ефектите,плачењето а за глумата да не зборам.
Пример Малечката невеста...Си седиш на пц и наеднаш слушаш плач,се вртиш назад гледаш и паднал оризот.:patos:facepalm2
А на тоа да додадеме и синхронизацијата?
И римејкот на многу Американски серии..
Еве пример на Очајни Домакинки.
Освен тоа... самата најавна шпица иритира.
Серијата која ја потресе Балканот...

Продолжете...

Ако има веке ваква тема... спојте ја или избришајте ја.

Ајмо народе :D
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
На барање на гледачите, последната епизода од ТВ серијата „Бандини“, вечерва повторно на Сител ТВ, после 22.00 часот :)

Поради големиот интерес, вечерва репризно издание на ТВ серијата што им ги скрши срцата на сите гледачи „Бурни Времиња“.

Се прават напори да се најде простор во програмата за реприза на барањето на гледачите, новиот ТВ проект на Драган Вучиќ, емисијата насловена како „На турско кафе кај...” во која повторно ќе можете да ги видите најпознатите ѕвезди од турските серии кои се прикажуваат во Македонија: Султанот, Хурем, Алириза, Ферхунде...:patos:facepalm2
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
СЕРИЈАТА ШТО ГИ СРУШИ СИТЕ РЕКОРДИ НА ГЛЕДАНОСТ

 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,759
1,673
На сигурно
Мери Мери,во сите воведи мора да стои дека ако ја има темата нека оди во канта :D
Ај со срека темата,имаше нешто за овие серии ми се чини ама не беше за хејтери :mstickle
Јас не сум хејтер :biggrin
Све најлепше за сите серии,незнам од кај да почнам дури. (wasntme)
Величествениот не би ја сместила низ темава,нејзе се трудам редовно да ја гледам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Мери Мери,во сите воведи мора да стои дека ако ја има темата нека оди во канта :D
Ај со срека темата,имаше нешто за овие серии ми се чини ама не беше за хејтери :mstickle
Јас не сум хејтер :biggrin
Све најлепше за сите серии,незнам од кај да почнам дури. (wasntme)
Величествениот не би ја сместила низ темава,нејзе се трудам редовно да ја гледам.


Па можда дупла е џенцка...Јас да си кажам :D
Ама ај веке нема да пишам така :mstickle:patos:patos:patos:patos
Како пикадо...

Ма само бришење на каналите кај што има турско и индиско .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and ZmajChe

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Ниту гледам турско индиски ниту ќе гледам, ми се повраќа од лошата синхронизација, од глупавите веќе видени шпанско турски приказни и од приказните што до коска ме потресуваат од што нели немам со што да се потресувам и онака низ животот.
А за шпанскиве, си ги гледав и сакав порано, сега веќе ни за нив немам време т.е не знам ни дали има по телевизииве. Ама ако најдам некоја добра некаде би ја гледала мислам.
Очајни домаќинки, озборувачка и истрага на местотот на злосторството се серии што одвреме на време( еднаш годишно :D) си ги гледам : )))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
Патетични се. Фразава „на барање на гледачите“ во сител и канал 5 имаат значење сопругите на Ѕинго и Стојменов се јавиле да дадат реприза пак за...

Плус нашиве не знаат да направат разлика помеѓу серија и сапуница.
Серија е кога во 1 сезона има најчесто по 12-20 епизоди, а цела серија околу 60-80. А не 500 епизоди...
Еве примери за американски сапуници:
http://www.imdb.com/title/tt0056758/
http://www.imdb.com/title/tt0092325/
http://www.imdb.com/title/tt0069658/