1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Турски/индиски/Шпански-Тема само за хејтери.

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од МериСелест, 17 февруари 2013.

 1. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Не ме гледајте чудно за темава но сметав дека и ваква треба да има но доколку модераториоте не ја сметаат за соодветна нека ја фрлат во Рисајкл бин..

  Добро...Знам дека многумина не ги поднесуваат овие серии,ефектите,плачењето а за глумата да не зборам.
  Пример Малечката невеста...Си седиш на пц и наеднаш слушаш плач,се вртиш назад гледаш и паднал оризот.:patos:facepalm2
  А на тоа да додадеме и синхронизацијата?
  И римејкот на многу Американски серии..
  Еве пример на Очајни Домакинки.
  Освен тоа... самата најавна шпица иритира.
  Серијата која ја потресе Балканот...

  Продолжете...

  Ако има веке ваква тема... спојте ја или избришајте ја.

  Ајмо народе :D
   
  На mislitelot, Natenceto, marjan и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Believe

  Believe Активен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  108
  Допаѓања:
  141
  Си седиш пред пц и слушаш некој плач од мајкати мамо што се деси зошто плачеш шехерзада му раскина на No name (facepalm) (:|
   
  На Roxelana, kizzo, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  На барање на гледачите, последната епизода од ТВ серијата „Бандини“, вечерва повторно на Сител ТВ, после 22.00 часот :)

  Поради големиот интерес, вечерва репризно издание на ТВ серијата што им ги скрши срцата на сите гледачи „Бурни Времиња“.

  Се прават напори да се најде простор во програмата за реприза на барањето на гледачите, новиот ТВ проект на Драган Вучиќ, емисијата насловена како „На турско кафе кај...” во која повторно ќе можете да ги видите најпознатите ѕвезди од турските серии кои се прикажуваат во Македонија: Султанот, Хурем, Алириза, Ферхунде...:patos:facepalm2
   
  На kizzo, WomanInRed и МериСелест им се допаѓа ова.
 4. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  СЕРИЈАТА ШТО ГИ СРУШИ СИТЕ РЕКОРДИ НА ГЛЕДАНОСТ

  [​IMG]
   
  На Roxelana, WomanInRed, Arkantos и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Мери Мери,во сите воведи мора да стои дека ако ја има темата нека оди во канта :D
  Ај со срека темата,имаше нешто за овие серии ми се чини ама не беше за хејтери :mstickle
  Јас не сум хејтер :biggrin
  Све најлепше за сите серии,незнам од кај да почнам дури. (wasntme)
  Величествениот не би ја сместила низ темава,нејзе се трудам редовно да ја гледам.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215

  Па можда дупла е џенцка...Јас да си кажам :D
  Ама ај веке нема да пишам така :mstickle

  [​IMG]

  :patos:patos:patos:patos
  Како пикадо...

  Ма само бришење на каналите кај што има турско и индиско .
   
  На kizzo и ZmajChe им се допаѓа ова.
 7. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Ниту гледам турско индиски ниту ќе гледам, ми се повраќа од лошата синхронизација, од глупавите веќе видени шпанско турски приказни и од приказните што до коска ме потресуваат од што нели немам со што да се потресувам и онака низ животот.
  А за шпанскиве, си ги гледав и сакав порано, сега веќе ни за нив немам време т.е не знам ни дали има по телевизииве. Ама ако најдам некоја добра некаде би ја гледала мислам.
  Очајни домаќинки, озборувачка и истрага на местотот на злосторството се серии што одвреме на време( еднаш годишно :D) си ги гледам : )))))
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Еј, увреџавајте се’.. само не и шпански серии. Од нив бар јазик научивме :giggle
   
  На Ана-Каренина, Хоуп*, Slims и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Патетични се. Фразава „на барање на гледачите“ во сител и канал 5 имаат значење сопругите на Ѕинго и Стојменов се јавиле да дадат реприза пак за...

  Плус нашиве не знаат да направат разлика помеѓу серија и сапуница.
  Серија е кога во 1 сезона има најчесто по 12-20 епизоди, а цела серија околу 60-80. А не 500 епизоди...
  Еве примери за американски сапуници:
  http://www.imdb.com/title/tt0056758/
  http://www.imdb.com/title/tt0092325/
  http://www.imdb.com/title/tt0069658/
   
  На The Tramp, ZmajChe и МериСелест им се допаѓа ова.
 10. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Живот проџе ,малечка невеста не :D
  брковите на времето и беа најјаки :p
   
  На Roxelana, Sutrak, 84 sk_Y ^_- и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: